واکنش سنتکام به دور جدید حملات سپاه ضد مقر تروریست های اقلیم شمال عراق

واکنش سنتکام به دور جدید حملات سپاه ضد مقر تروریست های اقلیم شمال عراق

سیاسی: به گزارش سیاسی، فرمانده سنتکام در اطلاعیه ای دور جدید حملات سپاه پاسداران به مقر تروریست ها در اقلیم شمال عراق را «غیرقانونی» تلقی کرده و آنرا محکوم نمود.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، صفحه توییتر سنتکام با انتشار بیانیه مایکل اریک کوریلا، فرمانده سنتکام ( فرماندهی مرکزی نیروهای تروریستی آمریکا) در واکنش به دور جدید حملات موشکی و پهپادی سپاه پاسداران به مقر تروریست ها در اقلیم شمال عراق نوشت: ما حمله موشکی و پهپادی ایران در صبح امروز به نزدیکی اربیل در عراق را محکوم می نماییم.
فرمانده سنتکام در ادامه اظهار داشت که این حملات غیرنظامیان را به خطر اندخته، استقلال عراق را نقض کرده و امنیت و ثبات عراق و خاورمیانه را که به سختی به دست آمده است، به مخاطره می اندازد.
ادعای فرماندهی مرکزی نیروهای تروریستی آمریکا در رابطه با این حملات به دنبال این مطرح می شود که سپاه نیوز گزارش داد، روابط عمومی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای از آغاز حملات جدید موشکی و پهپادی قرارگاه حمزه سیدالشهدا ضد السلام برای انهدام مقرها و مراکز باقی مانده گروهک های تروریستی تجزیه طلب ضد ایرانی مستقر در شمال اقلیم عراق اطلاع داد.
در این اطلاعیه آمده است: در ادامه انهدام مقرها و مراکز توطئه، استقرار، آموزش و سازماندهی گروهک های تروریستی تجزیه طلب ضد ایرانی در اقلیم شمال عراق، بعضی از مقرهای باقی مانده مزدوران استکبار جهانی از ساعات اولیه صبح امروز ( دوشنبه ) هدف دور جدید حملات موشکی و پهپادی قرارگاه حمزه سیدالشهدا ضد السلام نیروی زمینی سپاه قرار گرفتند.
طی این حملات که در مناطقی در عمق اقلیم شمال عراق همچون جژنیکان، زرگوئیز و کوی سنجق انجام گرفت، ضمن انهدام اهداف مورد نظر، ضربات و خسارت های سنگینی به تروریست ها وارد آمد.
علاوه بر این، سردار اصانلو، فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدای سپاه پیشتر در رابطه با این حملات اظهار داشته بود: تا وقتی که اقلیم کردستان یا دولت مرکزی عراق خواسته های جمهوری اسلامی در خصوص خلع سلاح گروهک ها و اخراج آنان را عملی نکند همچنان این اقدامات مان ادامه خواهد یافت. هم با پهپادهای انتحاری، هم با پهپادهای رزمی و هم با موشک مقرهای گروهک های تجزیه طلب تروریستی را هدف قرار دادیم و دقیقا همه اهدافی را که شناسایی کردیم مورد هدف قرار دادیم. برخی از افراد این گروهک ها را در داخل در اغتشاشات اخیر، دستگیر کرده ایم و برخی از آنان اعتراف کرده اند که برای ایجاد اغتشاش، کشته سازی وارد ایران شدند و هم از عوامل داخلی بهره برده اند. سپر انسانی که متاسفانه آنان از خانواده های خودشان و در مقرهای شان ساخته اند تا یک زمانی برای ما مفهوم دارد و مجبوریم مقرهایی که حتی در کنار خانه های سازمانی بوجود آورده اند را مورد هدف قرار دهیم.
1401/08/30
10:29:24
5.0 / 5
605
تگهای خبر: آمریكا , آموزش , ایران , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل