امیر سیاری:

عقلانیت و معنویت رمز پیروزی در دفاع مقدس بود

عقلانیت و معنویت رمز پیروزی در دفاع مقدس بود

به گزارش سیاسی، معاون هماهنگ کننده و رئیس ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به دستاوردهای دفاع مقدس اظهار داشت: عقلانیت، دانش، فناوری و خلاقیت به همراه معونیت حاکم رمز موفقیت و پیروزی در دفاع مقدس بود.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا، امیر دریا دار حبیب الله سیاری روز دوشنبه همایش ملی جایگاه دانش، فناوری و خلاقیت در دفاع مقدس در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر که با حضور رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی و فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش اضافه کرد: نیروهای مسلح ایران با بهره گری از عقلانیت، علم و آگاهی و معونیت توانستند دشمنی که از پشتیبانی همه جانبه ابرقدرتهای برخوردار بود شکست دهند.
وی حاکمیت علم، فناوری و خلاقیت را سبب موفقیت ایران در هشت سال دفاع مقدس برشمرد و اظهارداشت: در مقابل دشمنی جنگیدیم که بارها تجهیزات خودش را در طول هشت سال دفاع مقدس نوسازی و به روز کرده بود و ۲ قطب شرق و غرب برغم تضادی که داشتند در یک پیوند نامبارک تمامی کمک ها را به دشمن کردند این در حالی بود که در این دوران حتی سیم خاردار به ایران نمی دادند.
معاون هماهنگ کننده و رئیس ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد: بتازگی برخی ها عقلانیت حاکم بر دفاع مقدس را زیر سووال بردند که رهبری به موضوع عقلانیت حاکم بر دفاع مقدس پرداختند و آنرا تبیین کردند.
وی به ضرورت تبیین حاکم بودن عقلانیت، علم، دانش و معونیت در دفاع مقدس اصرار کرد و اظهار داشت: در تمامی عملیات دفاع مقدس بطور قطع عقلانیت حاکم بود و کاری بدون اندیشه، آگاهی و بصیرت انجام نگرفته است ممکنست در بعضی از زمان ها لطمه دیدیم که این ذات جنگ است که برخی مواقع پیروز و برخی مواقع لطمه به همراه دارد.
سیاری این همایش را مقدمه ای برای برگزاری همایش ملی آذرماه در دانشگاه دفاع ملی در تهران اعلام و افزود: هفت دانشگاه دراین زمینه هر کدام یک همایش برگزار خواهدنمود تا مقدمات همایش ملی نیروهای مسلح به نحو مطلوب اجرا شود.
وی به نقش و جایگاه دانش، فناوری و خلاقیت در دفاع مقدس اشاره نمود و اضافه کرد: در این جهت از بین بردن اقتصاد عراق با اجرای عملیات مروارید در انهدام سکوهای نفتی عراق که حدود ۶۰ درصد اقتصاد عراق به آن وابستگی داشت که پس از آن عراق با حمایت کشورهای همسایه کمبودها خودرا جبران کرد.
معاون هماهنگ کننده و رئیس ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: خنثی کردن حدود یک هزار حمله موشکی عراق از یک هزار و ۲۰۰ حمله با بکار گیری اهداف کاذب، اسکورت ۱۰ هزار کشتی با اجرای ۱۵۰ عملیات برای حفظ صادرات نفت و به تبع آن اقتصاد کشور و عملیات ایستگاه تور یک در ساحل خور عبدالله در مستقر کردن سامانه توپ ۷۶ میلی متری دریایی که تمامی پروازهای دشمن در منطقه را تاثیر گذار بود و تعداد زیادی از هواپیماها و بالگردهای دشمن را هدف قرار داد نشان دهنده بهره گیری از علم، فناوری و خلاقیت در دفاع مقدس است.
وی اشاره کرد: اولین همایش دراین زمینه در دانشگاه افسری امام علی(ع) نیروی زمینی ارتش انجام شد و این همایش دومین است که در آن مقالات گوناگون با حضور پیشکسوتان علم و دانش و دفاع مقدس برگزار می گردد.


منبع:

1401/06/26
10:33:41
5.0 / 5
616
تگهای خبر: ارتش , ایران , سازمان , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل