سردار سلامی:

مقامات عراقی امکان حضور اتباع غیرایرانی را در روزهای اربعین فراهم کنند

مقامات عراقی امکان حضور اتباع غیرایرانی را در روزهای اربعین فراهم کنند

به گزارش سیاسی، خوزستان فرمانده کل سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی با اشاره به ازدحام اتباع غیر ایرانی در مرز شلمچه اظهار داشت: از مقامات عراقی درخواست داریم در روزهای اربعین، امکان ورود اتباع غیر ایرانی را برای زیارت فراهم نمایند.


سردار حسین سلامی امروز ۲۱ شهریورماه در حاشیه بازدید از پایانه مرزی شلمچه، اظهار داشت: مرز چذابه خوشبختانه مشکل خاصی ندارد و رفت و آمد و تردد زوار در این مرز روان است و همه خدمات لازم به زوار ارائه می شود.
به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: جریان عبور زوار به داخل خاک عراق و بالعکس بدون هیچ مشکلی در مرز چذابه در حال انجام می باشد و خوشخبتانه همه چیز تنظیم است.
فرمانده کل سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی ضمن تشکر از مقامات و مردم عراق برای میزبانی مناسب از زوار در روزهای اربعین، اظهار داشت: متاسفانه به سبب ممنوعیت به وجود آمده برای عبور زوار غیر ایرانی به درون خاک عراق در مرز شلمچه شاهد ازدحام اتباع خارجی خصوصاً اتباع کشور افغانستان هستیم.
سلامی عنوان کرد: از مقامات عراقی درخواست داریم در روزهای اربعین، امکان ورود اتباع غیر ایرانی را برای زیارت فراهم آورند برای اینکه در مرز شلمچه ازدحام به وجود آمده است. اگر همکاری طرف عراقی را دراین زمینه داشته باشیم این مشکل ازدحام اتباع خارجی در مرز شلمچه نیز حل خواهد شد.
وی ادامه داد: از اتباع افغانستان درخواست داریم به سمت مرزها نیایند برای اینکه امکان تردد برای آنها وجود ندارد. هوا نیز در مرز شلمچه گرم است و امکان گرما زدگی و دیگر بیماریها نیز وجود دارد.
فرمانده کل سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی افزود: همه مقامات و دستگاه های استان خوزستان بیشترین تلاش خودرا به کار بسته اند تا زائرانی که در مرزهای خوزستان حضور دارند شرایط مناسبی داشته باشند. امیدواریم مشکلات جزیی که در مرز شلمچه وجود دارد، حل شود و زوار بتوانند روان وارد خاک عراق شوند.
سلامی در آخر درباب آخرین وضعیت دیگر مرزهای کشور برای تردد زوار اربعین حسینی اظهار داشت: در دیگر مرزهای کشور نیز مشکل خاصی برای تردد زوار وجود ندارد و جریان تردد روان است.
منبع:

1401/06/21
14:20:15
5.0 / 5
595
تگهای خبر: ایران , خدمات , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل