سرلشكر موسوی:

مهم ترین دستاورد مأموریت دریایی ناوگروه ۷۵ خودباوری و خوداتکایی بود

مهم ترین دستاورد مأموریت دریایی ناوگروه ۷۵ خودباوری و خوداتکایی بود

به گزارش سیاسی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: مهم ترین دستاورد مأموریت دریایی ناوگروه ۷۵ که باعث اهتزاز پرچم ایران اسلامی در اقیانوس های دوردست شد، خودباوری و خوداتکایی بود.


به گزارش حوزه دفاعی امنیتی ایرنا، به مناسبت ۱۸ شهریور سالروز بازگشت مقتدرانه و افتخارآمیز ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش بعد از ۱۳۳ روز مأموریت دریایی و حضور در سه اقیانوس بزرگ، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با برخی از طراحان، فرماندهان و دست اندرکاران اعزام این ناوگروه دیدار و گفتگو کرد.
فرمانده کل ارتش در این دیدار که با حضور امیر دریادار خانزادی دستیار فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در امور راهبردی انجام شد، مأموریت ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش را که به همت دریادلان نیروی دریایی ارتش و با اتکا به خودباوری جوانان و متخصصان کشور با بهره گیری از ناوشکن ایرانی سهند انجام شد، در تاریخ ماندگار عنوان نمود.
سرلشکر موسوی خاطرنشان کرد: مهم ترین دستاورد این مأموریت دریایی که باعث اهتزاز پرچم ایران اسلامی در اقیانوس های دوردست شد، خودباوری و خوداتکایی بود که با وجود تحریم های ظالمانه و در سخت ترین شرایط حاصل شد و این اقدام ارزشمند، عزت و غرور مردم عزیز ایران سرافراز اسلامی را بیشتر از پیش فراهم ساخت.
وی اضافه کرد: این مأموریت که با طی مسیر طولانی ۴۵ هزار کیلومتری و عبور از ۵ تنگه مهم راهبردی با صلابت انجام شد، نمادی از خواست ملی برای حضور در اقیانوس ها و بهره مندی از مواهب دریا و اشراف هرچه بیشتر اطلاعاتی و کسب تجربه بود.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به پیام محبت آمیز و تقریظ فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) بر گزارش عملکرد ناوگروه ۷۵ در اقیانوس اطلس که فرمودند: «این اقدام شایسته، به نداجا، به ارتش و به کشور عزت بخشید» خاطرنشان کرد: بی سابقه است که معظم له در یک اقدام نظامی هم پیام صادر فرمایند و هم تقریظ داشته باشند که این مهم مبین بزرگی و اهمیت اقدام نیروی دریایی ارتش برای حضور در آب های بین المللی و اقیانوس های دوردست جهان است و باعث دلگرمی بیشتر از پیش آحاد فرماندهان و کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران بخصوص دریادلان خدوم نیروی دریایی ارتش شده و روح امید را در آنها زنده کرد.
وی اظهار داشت: امروز هم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جهت تدابیر پرارزش فرماندهی معظم کل قوا که بر افزایش آمادگی های حرفه ای، فنی و علمی تاکید فرموده بودند، در راه توسعه و ارتقای توانمندی و آمادگی های خود حرکت می کند.
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در انتها از تلاش، ایثار و شجاعت طراحان، فرماندهان، دست اندرکاران و کارکنان ناوگروه ۷۵ و همینطور از همراهی و صبوری خانواده های این عزیزان در طولانی ترین مأموریت دریانوردی تقدیر کرد.

سرتیپ حاتمی: افزایش قدرت دفاعی بهترین عامل امنیت ملی و حفظ حدود و ثغور ایران اسلامی است
امیر سرتیپ حاتمی مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور ارتش در گردهمایی هیات معارف جنگ در دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) اظهار داشت: لزوم حفظ و ارتقاء قدرت دفاعی برای کشورها متفاوت می باشد و از آنجاییکه جمهوری اسلامی ایران دارای موقعیت راهبردی، ژئو پلیتیکی و ژئواستراتژیکی است، ضروریست به صورت مداوم و مستمر قدرت دفاعی خویش را حفظ و ارتقا دهد.
مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح قدرت دفاعی را در بهترین عامل حفظ" امنیت ملی" و حفاظت از "حدود و ثغور" ایران اسلامی دانست و اضافه کرد: متاسفانه در دو جنگ اول و دوم جهانی به سبب ضعف و ناتوانی قدرت ملی و دفاعی، کشور عزیزمان، آماج تهاجم ناجوانمردانه مهاجمین و متجاوزین قرار گرفت و صدمات و تلفات بی شماری به کشورمان وارد شد.
سرتیپ حاتمی با تشریح و مقایسه دوران پرافتخار دفاع مقدس ملت بزرگ ایران، با اشغال خفت بار کشورمان در جنگ های اول و دوم جهانی اشاره کرد: در برهه حساس جنگ تحمیلی، باوجود تحریم های ظالمانه در ابعاد نظامی، اقتصادی، سیاسی و حمایت های همه جانبه نظام سلطه از رژیم بعث عراق، ایران اسلامی توانست با ایستادگی، مقاومت و جانفشانی ملت و نیروهای مسلح و از همه مهمتر رهبری های پیامبرگونه و بی نظیر امام راحل عظیم الشأن در مقابل هجمه سنگین دشمن بعثی و حامیان غربی و شرقی اش بایستد و اجازه جدا شدن حتی یک وجب از خاک مقدس کشورمان را ندهد.
وی اشاره کرد: با گذشت بیشتر از چهار دهه از شروع جنگ تحمیلی، به خوبی آموختیم که برای حفظ کیان ایران اسلامی باید قدرتمند و توانمند شویم و این قدرت آفرینی را با تاکید بر مولفه ها و ظرفیت های داخلی و بومی آغاز کردیم.
مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح اظهار داشت: عزم و اراده قاطع برای ساخت و تولید پیشرفته ترین تسلیحات و تجهیزات نظامی در تمامی حوزه های دفاعی نظیر موشکی، پهبادی، هوایی، دریایی، زمینی، پدافندی، راداری، الکترونیکی و... و. بزرگترین دستاورد گرانبهای هشت سال دفاع مقدس و رهایی از زیر یوغ استعمار و استکبار است.
سرتیپ حاتمی با اشاره به نمونه هایی از محصولات و دستاوردهای شاخص دفاعی که توسط دانشمندان و متخصصین صنعت دفاعی و نیروهای مسلح به منصه ظهور رسیده است، اشاره کرد: ساخت و تولید سامانه پدافند هوایی باور ۳۷۳، جت جنگنده کوثر، جت پیشرفته آموزشی یاسین، زیردریایی های کلاس غدیر و فاتح، انواع موشک های برد بلند، متوسط و کوتاه بالستیک و کروز، انواع خودرو های زرهی، ضدمین، ضدانفجار، انفرادی و تاکتیکی، انواع موشک های هدایت شونده ضدزره، سامانه های راداری، الکترونیکی و الکترواپتیکی، انواع پهپادهای شناسایی، رهگیری، رزمی و عملیاتی و انواع سلاح های انفرادی در حوزه رزم زمینی، گوشه های کوچکی از توانمندی نیروهای مسلح در دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و ارزش های الهی کشور عزیزمان است.
وی با تجلیل از شهیدان والامقام، سرلشکر سید موسی نامجو، سرلشکر خلبان جواد فکوری و مصطفی چمران و همه شهدای سرافراز انقلاب اسلامی که حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارند، اشاره کرد: شایسته است در جهاد تبیین با تشریح و تبیین دستاوردهای گرانسنگ انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف بخصوص پیشرفت های خیره کننده در حوزه های نظامی و دفاعی در مقابل عملیات روانی نظام سلطه با بصیرت و هوشمندی مقابله نماییم.
مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور ارتش اظهار داشت: روند پیشرفت و تعالی ایران اسلامی در تمامی حوزه ها بخصوص در حوزه دفاعی با هدایت های راهبردی و حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) سال هاست با سرعت، دقت و قاطعیت شروع شده و انشاالله به دست جوانان پرشور و شعور کشورمان استمرار خواهد یافت.
در آخر این نشست، جلسه پرسش و پاسخ درمورد توانمندی های دفاعی با حضور دانشجویان برگزار شد.1401/06/20
23:20:19
5.0 / 5
412
تگهای خبر: آموزش , ارتش , ایران , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل