نماینده ولی فقیه در سپاه:

سکولاریسم مهم ترین مبحث درگیری دنیا با انقلاب اسلامی است

سکولاریسم مهم ترین مبحث درگیری دنیا با انقلاب اسلامی است

به گزارش سیاسی، ایرنا- نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: سکولاریسم بر پایه جریان جدایی دین از سیاست بنا شده است که این امر در ذات انقلاب اسلامی جایی ندارد، ازاین رو جریان سکولاریسم مهم ترین مبحث درگیری و دشمنی دنیا با انقلاب ما است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی روز سه شنبه در همایش دانش افزایی و توانمندسازی استادان بسیجی سراسر کشور در مشهد مقدس اضافه کرد: انقلاب اسلامی تولد مجدد اسلام ناب بود و از همان ابتدای شکل گیری، دشمنان به دنبال ایجاد اختلال و مشکلات آفرینی در راه آن بودند.
وی با اشاره به اینکه آغاز انقلاب اسلامی در ایران همزمان با سرنگونی سکولاریسمی بود که قبل از آن در کشور شکل گرفته بود، افزود: سکولاریسم نظام عام عقلانی است که در آن روابط میان افراد و دولت فقط بر اساس عقل تنظیم می شود و قائل به اینست که دین و سیاست باید از هم جدا باشند.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: سکولاریسم به معنای اعتقاد به حاکم کردن قوانین برپایه عقل اومانیستی بشر و خارج کردن آنها از مدار دین است و تلاش می کند نظام قوانین را به جای نظام دینی حاکم کند.
حجت الاسلام حاجی صادقی خاطرنشان کرد: جدایی دین از سیاست، یکی از تبعات سکولاریسم و از لوازم ذاتی آن است، اما دامنه عمل سکولاریسم بدین محدود نیست و در حوزه دین هم ورود پیدا کرده و به دنبال یک سیاست موثر است.
وی دموکراسی اسلامی را اصطلاحی غلط و نشات گرفته از سکولاریسم دانست و بیان نمود: دشمنان تحت عنوان لزوم منطبق کردن تفکر دینی و مفاهیم آن با اقتضائات و لزوم های عصر و زمان، در واقع به دنبال تفسیر سکولاریستی از دین هستند.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران الگوی جدیدی از حکومت عرضه کرده است و در مقابل این دیدگاه که حکومت تنها منشاء مردمی داشته و ارتباطی با دین ندارد، ایستاده است.
حجت الاسلام حاجی صادقی ضمن اشاره به نقش متحجرین در ضربه زدن به انقلاب اسلامی، اظهار داشت: حضرت امام (ره) بارها در سخنان خود به خطر متحجرین اشاره و تاکید کرده اند که این گروه با معرفی ناقص از دین، مانع تحقق تمدن اسلامی در جامعه می شوند.
وی ضمن اشاره به تلاش دشمن برای پیاده سازی جریان سکولاریسم در کشور، عنوان کرد: درونی کردن این جریان به قدری حائز اهمیت می باشد که آنها بارها اذعان کرده اند ایرانِ سکولار با سلاح هسته ای، به مراتب کم خطرتر از ایرانی است که سکولاریسم را نپذیرد، حتی اگر تنها علوم پزشکی داشته باشد.
نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به اینکه در دوران پهلوی، سکولاریسم به اوج خود رسیده بود، خاطرنشان کرد: بزرگترین انحراف در اسلام زمانی شروع شد که سیاست عملا از دیانت جدا شد و میتوان اظهار داشت که در واقع تخم این جدایی به شکلی توسط عده ای در همان صدر اسلام کاشته شد.
حجت الاسلام حاجی صادقی، نقش صهیونیست ها را در ایجاد سکولاریسم بسیار پررنگ خواند و اظهار داشت: آنان به دنبال آن هستند که موضوعات مختلف را کارگردانی کنند، اما نقش آفرینی را بر عهده مسلمانان ناآگاه و متحجر قرار می دهند.
طرح ولایت در چارچوب دوره دانش افزایی و توانمندسازی اساتید بسیجی هیات های علمی دانشگاه های کشور از روز یکشنبه، سیزدهم شهریورماه در مشهد شروع شد که به مدت یک هفته ادامه خواهد یافت.


منبع:

1401/06/16
10:49:41
5.0 / 5
513
تگهای خبر: ایران , تمدن , جامعه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل