با اشاره به نظر هیات تطبیق مجلس؛

کریمی فیروزجایی: حذف معلمان مهرآفرین از رتبه بندی مغایر با قانون شناخته شد

کریمی فیروزجایی: حذف معلمان مهرآفرین از رتبه بندی مغایر با قانون شناخته شد

سیاسی: یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت که، هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس، حذف معلمان مهرآفرین از بخشنامه رتبه بندی معلمان را مغایر قانون تشخیص داد و بر این اساس باید آنها نیز مشمول رتبه بندی شوند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، علی کریمی فیروزجایی، درباره ی سرنوشت بررسی اصلاحات بخشنامه اجرائی قانون نظام رتبه بندی معلمان در هیأت تطبیق مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: هیات تطبیق مصوبات مجلس متشکل از حقوقدانان برجسته و باسابقه است. طبق نظر آنها قسمتی از بخشنامه رتبه بندی مغایر قانون تشخیص داده شده و باید اصلاح گردد.
وی توضیح داد: برمبنای نظر هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین که در مجلس شورای اسلامی تشکیل می شود، عبارت «اجرای حکم رتبه بندی منوط به تکمیل استخدام مطابق قوانین و مقررات خواهد بود»، مغایر قانون تشخیص داده شده و توسط دولت باید به نحوی اصلاح گردد که در هیأت مذکور تأیید شود. پس برمبنای نظر هیات، اینکه بخشنامه اجرائی قانون رتبه بندی معلمان شامل معلمان طرح مهرآفرین نمی گردد، مغایر قانون است و باید اصلاح گردد.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره ی پروسه اصلاح این بخشنامه نیز، اظهار داشت: باتوجه به اینکه مغایر قانون بودن این بخش از بخشنامه بصورت رسمی از طرف رییس مجلس به رییس جمهور ابلاغ می شود، هیأت دولت باید این بخشنامه را اصلاح و مجدد جهت بررسی به مجلس ارسال نماید.
منبع:

1401/06/14
23:30:45
5.0 / 5
409
تگهای خبر: آموزش , دولت , شورا , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل