صالحی مطرح كرد

سود کمبود عرضه خودرو در بورس به جیب خودروساز می رود

سود کمبود عرضه خودرو در بورس به جیب خودروساز می رود

سیاسی: یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که در صورتی عرضه خودرو در بورس موفقیت آمیز خواهد بود که تعداد خودرو های عرضه شده به اندازه نیاز بازار باشد.


مسلم صالحی در گفت و گو با ایسنا درباره ی عرضه خودرو در بورس کالا اظهار داشت: عرضه خودرو در بورس ماهیتا مشکلی ندارد اما آن چه عملا رخ می دهد، کمبود عرضه خودرو در بازار بورس است.
وی ادامه داد: کمبود عرضه در مقابل تقاضای زیاد موجب افزایش قیمت خودرو شده که سود آنرا خودروساز می برد بطوریکه تا روز گذشته خودرو را ۸۰۰ میلیون تومان می فروختند امروز به قیمت یک میلیارد و دویست میلیون تومان رسیده است؛ علت این اتفاق به کمبود عرضه بر می گردد.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نفس عرضه خودرو در بازار بورس را خوب توصیف کرد و توضیح داد: در شرایطی عرضه خودرو در بازار بورس موفقیت آمیز خواهد بود که خودرو به اندازه ای ارائه شود که قیمت کاذب پیدا نکند. الان نرخها کاذب است.
صالحی افزود: نمونه این اتفاق را می توان بطورمثال در خودرویی از محصولات بهمن دید که خودروساز آنرا بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیون قیمت گذاری کرد و خریدار می توانست آنرا در سامانه یکپارچه خودرو خریداری کند اما در بازار بورس یک میلیارد و دویست به فروش می رسد؛ این تفاوت قیمت در جیب خودروساز می رود.
او در آخر اظهار داشت: وقتی عرضه خودرو کم باشد قیمت کاذب به وجود می آید پس در صورتی عرضه خودرو در بورس موفق خواهد بود که عرضه خودرو هم افزایش پیدا کند.
منبع:

1401/06/12
18:17:30
5.0 / 5
512
تگهای خبر: شورا , مجلس , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل