وزیر كشور:

پدافند هوایی ایران خودکفا و مستقل است

پدافند هوایی ایران خودکفا و مستقل است

به گزارش سیاسی، همدان _ ایرنا _ وزیر کشور با اعلان اینکه ایران اسلامی با بهره مندی از تازه ترین فناوری و تجهیزات در پدافند هوایی مستقل و خودکفا است، اظهار داشت: موشک پدافند هوایی(برد بلند، کوتاه، متوسط) و دوش پرتاب به همت فرزندان این کشور تولید می شود به نحوی که نیروهای مسلح در صنعت دفاعی و تولیدات نظامی ظرفیت بسیار بالایی دارند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا، احمد وحیدی روز پنج شنبه در آیین بزرگداشت روز پدافند هوایی که در پایگاه شکاری شهید نوژه همدان برگزار شد، اضافه کرد: توانمندی، اقتدار و خودکفایی ما در عرصه تجهیزات دفاعی و نظامی به شکلی است که مجموعه پدافند هوایی پیچیده ترین تجهیزات نظامی و راداری را در اختیار دارد.
وی اضافه کرد: برای رهگیری پهپادها نیازمند تجهیزاتی مدرن و به روز هستیم که دراین زمینه رادارهای ساخت ایران از بهترین تجهیزات موجود در جهان هستند که تجهیزات دور برد با این رادارها کار می کنند به نحوی که که می توانند پرنده های دشمن را به آسانی شناسایی و رهگیری کنند.
وحیدی اشاره کرد: بیشترین میزان تجهیزات راداری در زمینه پدافند هوایی ایران، داخلی و بومی است و این تجهیزات نظامی شناسایی، کشف و رهگیری لحظه ای دشمن را به خوبی انجام می دهند.
وزیر کشور اظهار داشت: پدافند هوایی ایران اسلامی به واقع «زمین، دریا و هوا» پایه است و باتوجه به جغرافیای گسترده کشور و اتفاقات پیرامونی منطقه، وجود این پدافند هوایی باعث شده تا دشمن تحت هیچ شرایطی نتواند به فضای ایران نفوذ کند.
وحیدی تصری کرد: تعدادی از دشمنان ملت اهتمام در نفود به آسمان ایران را داشتند اما بواسطه هوشیاری نیروهای مسلح به ویژه پدافند هوایی، مجبور به فرار، یا منهدم و یا به زمین نشانده شده اند.
وزیر کشور گفت: قدرت و توان نظامی نیروهای مسلح ایران در جهان طنین افکن شده، چونکه پیچیده ترین سلاح ها مربوط به پدافند هوایی ایران اسلامی است.
وی در ادامه با اعلان اینکه امروز ما عهد بزرگی در غیبت شهدا بر عهده داریم، اظهار داشت: باید برای حفظ ایران اسلامی که بگفته سردار سلیمانی، حرم است بصورت ویژه تلاش نماییم و برای برپا داشتن پرچم بلند این حرم در سرزمین، باید کوشش کرد که بخش بزرگی از این ماموریت بر عهده نیروهای مسلح خصوصاً پدافند هوایی ارتش است.
وزیر کشور اضافه کرد: پدافند هوایی چشمی بینا برای کشف توطئه است و باید در مقابل این توطئه ها واکنشی سریع داشته باشد تا دشمن جرات نکند حتی تصور تعرض و تجاوز و تهدید نسبت به ایران را داشته باشد.
وحیدی اشاره کرد: در حالی که کشورها در جنگ و ناامنی می سوزند و پیکر کشورهای اسلامی از تعدی و تجاوز نظام استکباری و صهیونیست خونین است، دشمنان ایران هیچ وقت نمی توانند ذهنیت تعدی و تجاوز را در سر بپرورانند و این به خاطر حضور دلاورمردان نیروهای مسلح همچون نیروهای مقتدر پدافند هوایی است.
به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا، آیین بزرگداشت روز پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی امروز(پنج شنبه) با حضور احمد وحیدی وزیر کشور، استاندار همدان، فرماندهان نظامی و انتظامی و اعضای شورای تامین در پایگاه شکاری شهید نوژه همدان انجام شد.
«احمد وحیدی» وزیر کشور بامداد امروز بمنظور بازدید از پروژه های عمرانی استان به ویژه طرح آبرسانی به همدان و همین طور حضور در پایگاه شکاری شهید نوژه و شرکت در چند برنامه اداری وارد همدان شد.
وزیر کشور بعد از ورود به همدان مورد استقبال رسمی استاندار همدان، اعضای شورای تامین و فرماندهان نظامی انتظامی قرار گرفت.
وحیدی بعد از ورود به همدان بمنظور سخنرانی در مراسم روز پدافند هوایی به پایگاه هوایی شهید نوژه همدان رفت و با حضور در مزار شهدای گم نام این پایگاه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
بازدید از گلخانه گل رز (کوریجان)، بازدید از خط انتقال ۱۶ کیلومتری آب آشامیدنی همدان (بای پس) و بازدید از پارک علم و فناوری همچون برنامه های وزیر کشور به همدان است.
وزیر کشور در مسافرت یک روزه به همدان با خانواده شهدا دیدار و گفت و گو می کند و دیدار با تولید کنندگان وسرمایه گذاران و شرکت در جلسه شورای تامین از دیگر برنامه های سفر یک روزه وحیدی است.منبع:

1401/06/10
23:16:39
5.0 / 5
414
تگهای خبر: ارتش , ایران , برنامه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل