رسانه های عربی:

رزمایش پهپادی ایران، نشان دادن قدرت و تقویت توان بازدارندگی است

رزمایش پهپادی ایران، نشان دادن قدرت و تقویت توان بازدارندگی است

سیاسی: رزمایش مشترک پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران بازتاب گسترده ای در رسانه های عرب زبان منطقه داشت و آنها این رزمایش را در امتداد نشان دادن قدرت و تقویت بازدارندگی توصیف کردند.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا، رزمایش مشترک پهپادی ۱۴۰۱ ارتش جمهوری اسلامی ایران بامداد امروز در گستره کل کشور شروع شد. در این رزمایش دو روزه بیش از ۱۵۰ پهپاد در گستره جمهوری اسلامی ایران از آب های گرم خلیج فارس و دریای عمان در جنوب تا مناطق شرق، غرب، شمال و مرکز کشور شرکت دارند.
درپی شروع رزمایش پهپادی ایران، رسانه های عرب زبان منطقه، این رویداد را در صدر اخبار و گزارش های خود قرار دارند و شبکه های تلویزیونی نیز به پوشش اخبار و گزارش های مربوط به آن طریق خبرنگار خود در ایران پرداختند.
شبکه تلویزیونی الجزیره در گزارشی از رزمایش امروز پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران و جزییات آن اظهار داشت: هدف از این رزمایش تقویت بازدارندگی و مقابله با حملات احتمالی است.


خبرنگار شبکه تلویزیونی المسیره در تهران نیز در گزارشی با بیان خبر شروع رزمایش پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت که بر اساس اعلام مقامات عالی رتبه نظامی ارتش ایران، پهپادهای مدرن تولید شده وزارت دفاع با همکاری شرکت های دانش بنیان در این رزمایش آزمایش خواهد شد.
شبکه تلویزیونی المیادین نیز به نوبه خود با پوشش رزمایش پهپادی ایران بوسیله خبرنگار خود اعلام نمود که در این رزمایش دو روزه نیروی هوایی، زمینی و دریایی در کنار قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) شرکت دارند.
در همین راستا، شبکه تلویزیونی سوریه در گزارشی به جزییات این رزمایش پرداخت و اظهار داشت که در آن ۱۵۰ پهپاد رزمایش گسترده ای را در سراسر ایران برگزار می کنند.


شبکه تلویزیونی "العربی" نیز در گزارشی با عنوان "با مشارکت بیش از ۱۵۰ پهپاد.. ایران آمادگی خودرا در رزمایشی نظامی می آزماید"، اظهار داشت که این نخستین باری است که تمرین مشترک پهپادی در سطح نیروهای چهارگانه ارتش ایران برگزار می گردد.
این شبکه به نقل از دریادار موسوی سخنگوی رزمایش اظهار داشت که در روز اول این رزمایش، پهپادها با هدف جمع آوری اطلاعات، از نقاط مختلف و پایگاه ها به پرواز در خواهند آمد تا اهداف رهگیری و مشخص شده و اطلاعات به مراکز هدایت و کنترل ارسال شود تا این که فردا حمله به اهداف صورت گیرد.
در همین راستا، شبکه تلویزیونی "المنار" نیز رزمایش پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران را پوشش خبری داد و اعلام نمود که این رزمایش گسترده در سراسر خاک جمهوری اسلامی ایران با هدف نشان دادن توان و قدرت این نیرو شروع شد.
شبکه تلویزیونی "السومریه" عراق نیز با پوشش خبری این رزمایش اعلام نمود که ارتش ایران رزمایش پهپادی مشترک "ارتش ۱۴۰۱" را در گستره ایران از آب های خلیج فارس و دریای عمان در جنوب تا مناطق شرق، غرب، شمال و مرکز این کشور برگزار کرده است.


رزمایش پهپادی ارتش جمهوری اسلامی ایران در شبکه تلویزیونی عرب زبان آمریکایی "الحره" نیز بازتاب داشت و این شبکه با انتخاب عنوان "به گستردگی ایران، شروع رزمایش پهپادی بی سابقه"، جزییات آنرا پوشش داد و اظهار داشت که این برنامه پهپادی آمریکا و اسرائیل را نگران می کند.
پایگاه خبری عرب ۴۸ وابسته به فلسطینیان ساکن اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ میلادی نیز در گزارشی با عنوان "ارتش ایران مانورهای گسترده پهپادی را شروع کرد"، نوشت: این رزمایش دو روز پس از گزارش مرکز تحقیقات امنیت دانشگاه تل آویو شروع شد که در آن آمده بود که پهپادهای ایران به یک تهدید فزاینده برای اسرائیل تبدیل گشته اند.
به نوشته عرب ۴۸، در این گزارش آمده بود: «پهپادهای ایرانی از دید مقامات صهیونیست از یک پدیده حاشیه ای به یک «تهدید فزاینده» تبدیل گشته اند؛ آن هم بعد از آنکه حماس و حزب الله از این پهپادها مقابل اسراییل و متحدانش در منطقه استفاد کردند».
این پایگاه اضافه کرد: ایران از دهه هشتاد قرن گذشته طرح توسعه برنامه پهپادی را شروع کرد و این برنامه آمریکا و اسرائیل به عنوان دو دشمن سرسخت ایران را نگران کرده است.


خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) نیز عنوان "ایران.. شروع رزمایش گسترده پهپادی در سراسر کشور" را برای گزارش خود برگزید و جزییات برگزاری آنرا پوشش خبری داد.
در همین راستا، پایگاه خبری "رای الیوم" نیز در گزارشی نوشت که ایران بزرگترین رزمایش نظامی مشترک پهپادی را شروع کرد که در آن ۱۵۰ پهپاد برای آزمایش دقت و قدرت تسلیحاتی شرکت دارند.
پایگاه خبری "صدای بیروت" تیز در گزارشی مفصل با عنوان "بی سابقه.. ایران رزمایش بسیار گسترده پهپادی شروع کرد"، نوشت: این رزمایش در سراسر گسترده ایران با هدف نشان دادن "قدرت" این نیرو صورت می گیرد که نقش آفرینی آن رو به رشد است.


رزمایش پهپادی ایران در پایگاه خبری "میدل ایست آنلاین" نیز بازتاب داشت و این پایگاه در گزارشی از نوشت: این رزمایش درحالی برگزار می گردد که استفاده از پهپادها در میدان های رزم در حال افزایش می باشد.
این پایگاه اضافه کرد: ایران در مناسبت های مختلف از ناوگانی از پهپادهای خود رونمایی کرده است. پهپادها با افزایش استفاده از آنها به عنوان یک سلاح اصلی در جنگ ها، به یک قدرت ضربت تبدیل گشته اند.
خبرگزاری های فرانسه و رویترز و آلمان، پایگاه های خبری العهد، سوئیس اینفو، شفق نیوز، الخلیج آنلاین، القبس، الایام، شروق نیوز و روزنامه های الاخبار، الشرق الاوسط، رای الیوم و القدس همچون دیگر رسانه هایی هستند که به پوشش خبری رزمایش ارتش جمهوری اسلامی ایران پرداخته اند.
منبع:

1401/06/04
11:25:36
5.0 / 5
399
تگهای خبر: آمریكا , ارتش , ایران , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل