معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

دست متجاوز هر زیاده خواهی را مقتدرانه قطع می کنیم

دست متجاوز هر زیاده خواهی را مقتدرانه قطع می کنیم

به گزارش سیاسی، معاون منابع انسانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: امروز از رگ گردن به دشمن نزدیک تر هستیم و قادر هستیم دست متجاوزهر زیاده خواهی را مقتدرانه قطع نماییم.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا، امیر سرتیپ سعید صادقی گوغری روز جمعه به مناسبت ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی در سخنانی در جمع مردم اهواز با تشریح توان و اقتدار صنعت دفاعی ایران در گام دوم انقلاب اسلامی اضافه کرد: خوزستان نامی به بلندای تاریخ دارد و این مردم در پشتیبانی از این مرز و بوم سنگ تمام گذاشتند و در دوران جنگ تحمیلی دشمن نتوانست حتی یک وجب از این خاک را به کمک شما غیورمردان از ایران جدا کند.
معاون وزیردفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بیان داشت: خوزستان عزیز در وضعیت حساس مختلف و در طول دوران دفاع مقدس، حالا و همیشه، پشتیبان ولایت فقیه و نظام اسلامی بوده و هست و این وفاداری را باید ستود.
صادقی گوغری با اعلان اینکه انقلاب اسلامی را باید سرآغاز تحولات بزرگ و بنیادین در ایران، منطقه، جهان اسلام و عرصه بین الملل دانست گفت: برای درک واقعیت های انقلاب اسلامی و دستاوردهای باارزش آن و پیشرفت های حیرت آور صنعت دفاعی جمهوری اسلامی باید، حقایق و اقتدار صنعت دفاعی کشور و نیروهای مسلح ما برای مردم تشریح شود.
وی اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران از نظر قدرت دفاعی و دستاوردهای نظامی در سطح بازدارندگی قرار دارد و پیشرفت های کشور خصوصاً در عرصه صنایع دفاعی از زمین و هوا و دریا، عرصه را فراتر نهاده است.
وی بیان داشت: در ۴۰ سال قبل مردم ایران با تبعیت محض از ولایت فقیه و فرماندهی معظم کل قوا توانسته اند به پیشرفت های شایان توجهی در عرصه های مختلف برسند و از گردنه های دشوار فشارهای اقتصادی، جنگ تحمیلی، تحریم های اقتصادی، ترور دانشمندان، فشارهای سیاسی و نظامی، مقتدرانه و مستحکم، عبور کرده و صلابت خودرا به جهان عرضه داشته و در قامت یک ابرقدرت جدید منطقه ای، سیاست های اصولی خودرا به دنیا دیکته کند.
معاون منابع انسانی وزیردفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه اظهار داشت: موقعیت جغرافیایی ایران، توجه قدرت های استکباری را به خود جلب می کند و این مزیت، برنامه ریزی اصولی مطابق با شدت تهدیدات دشمنان را می طلبد که وزارت دفاع باتوجه به ماموریت و وظایف خود، با درک و برنامه ریزی دقیق، نقش به سزایی در شناسایی و خنثی سازی تهدیدات دشمنان ایفا می کند.
وی بیان داشت: در برنامه های وزیر دفاع که تقدیم مجلس شورای اسلامی شد برخورداری از دفاع اطمینان بخش از مهم ترین الزامات منافع ملی کشور تبیین شد و ارتقای اولویت های دفاع راهبردی کشور در زمینه های موشکی، هوایی، دریایی و پهپادی به عنوان اولویت های دیگر برنامه بودکه تحقق بخش عمده ای از این برنامه ها، عامل موثری در یاس و ناامیدی دشمنان بوده است.
امیر سرتیپ صادقی گوغری در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: امروز صنایع موشکی و پهپادی صنایع دفاعی کشور به قابلیت هایی رسیده است که موجبات یاس و ذلت دشمنان نظام و انقلاب را فراهم ساخته است، و تفاوت عمده ای بین موشکهایی که خود مان ساخته ایم و کشورهایی که موشک های چند میلیاردی دلاری تولیدی دشمنان را استفاده می نمایند گواه ویژه ای بر این امر است.
وی اظهار داشت: برد موشک با شعاع بیش از ۱۸۰۰ کیلومتر برای مقابله با تهدیدات دشمنان ما کافی است، ونیازی به افزایش برد آن نداریم و بجای افزایش برد، دقت، سرعت و افزایش قدرت تخریب در دستور کار بوده که به توفیقات ویژه ای در این جهت دست پیدا کرده ایم و نقطه زن بودن موشک های تولیدی در صدها کیلو متر و دور دست ها از این توفیقات است که فعلا برای ما کفایت می کند.
امیر سرتیپ صادقی گوغری بیان داشت: نامگذاری ۳۱ مرداد به عنوان روز صنعت دفاعی که از برکات و تدابیر مقام معظم رهبری است یادآور این نکته است که ایران اسلامی در سایه شدیدترین و ظالمانه ترین تحریم ها و تهدیدات دشمنان قادر می باشد با اقتداراز سرزمین و کبان خود دفاع کند و مستحکم دفاع خواهدنمود و امروز از رگ گردن به دشمن نزدیک تر هستیم و دست متجاوز هر زیاده خواهی را مقتدرانه قطع خواهیم کرد.
وی در آخر اظهار داشت: به عنوان کشوری مستقل و مقتدر، حاضر به مذاکره در زمینه توان تدافعی خود به ویژه در زمینه موشکی نیستیم و نخواهیم بود و با قدرت، توانایی های خودرا روز به روز ارتقا بخشیده و پبگیری خواهیم کرد و امید داریم که در مقطع فعلی و گام دوم انقلاب اسلامی وزارت دفاع به عنوان نهادی پویا، نخبه گرا، هدفمند، پیشتاز در عرصه صنعت دفاعی و با حرکتی پرشتاب بتواند در قله های بلند علوم و فناوری و پیشرفت نظامی قدمهای بلند تری بردارد و ضمن این که آماده ایم تا سرریز توان دفاعی خودرا در پشتیبانی از صنعت و تولید کشور بکار گیریم در این راه حمایت ویژه همگان را نیز انتظار داریم.

1401/05/31
13:28:40
5.0 / 5
613
تگهای خبر: ایران , برنامه , تولید , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل