واكنش عطریانفر به ایده هسته ای لیلاز؛

ایران به دنبال نظریه بمب اتمی نیست

ایران به دنبال نظریه بمب اتمی نیست

به گزارش سیاسی، یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی اظهار داشت: رویکرد مقامات کشورمان در مبحث پرونده هسته ای همواره رویکرد سیاسی بوده و نظامی گری نخستین سخن رهبران ما نبوده است.


محمد عطریانفر در گفتگو با ایسنا، در رابطه با اظهارات اخیر لیلاز در خصوص حرکت به سمت دانش ساخت بمب اتمی اظهار نمود: شخصا صحبت های آقای لیلاز را دنبال نکرده ام، اما اگر این اظهارات جزء پرداخت های ذهنی او باشد باید بگویم هم اکنون نیروهای نظامی ایران هم به چنین نظریه ای قائل نیست. این نظرات یعنی کاتولیک تر شدن از پاپ. امروز نهاد پرارزش سپاه پاسداران در سیاست های منطقه ای خیلی هوشمندانه عمل می کند.
وی افزود: قدرت دفاعی می تواند ضامن برخی جهت گیری های سیاست خارجی کشور باشد، اما هیچ کشوری ابتدا با زبان زور سخن نمی گوید، بلکه دنبال گفتگو و دیپلماسی می رود و اگر در دیپلماسی گرفتار بن بست شد می تواند به سراغ ظرفیت های دفاعی و نظامی برود. تا وقتی زبان سیاست، برا بوده و کارایی دارد، هیچ فرد عاقلی سفارش نمیکند که دیپلماسی را کنار بگذاریم.
این فعال سیاسی تصریح کرد: از سال۸۲ که مبحث هسته ای در ایران جدی شد، رویکرد مقامات کشورمان و همینطور رهبر انقلاب، سیاسی بوده و نظامی گری نخستین سخن رهبران ما نبوده است، البته توان دفاعی پشتیبان دیپلماسی ما است، ولی هیچ کس در ابتدا زبان زور را جایگزین دیپلماسی نمی کند.

وی ضمن اشاره به لزوم اجماع در داخل کشور در رابطه با توافق هسته ای اظهار داشت: فرقی نمی کند چه کسی در کشور با طرف های مقابل توافق کند. من خودم علاقمند هستم دولت در این حوزه دستاورد داشته باشد و مذاکرات را به نتیجه برساند چونکه این توافق به نفع ملت است. من طرفدار اجماع داخلی در رابطه با توافق برجام هستم.1401/05/26
22:20:26
5.0 / 5
704
تگهای خبر: ایران , برجام , دولت , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل