اجلاسیه ملی جهادگران ۱۳ شهریور در فردوس برگزار می گردد

اجلاسیه ملی جهادگران ۱۳ شهریور در فردوس برگزار می گردد

به گزارش سیاسی، فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی اظهار داشت: همزمان با برگزاری اجلاسیه ملی جهادگران (۱۳ شهریور امسال) ۶۰۰ نفر از نخبگان جهادی سراسر کشور در این استان حضور می یابند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا سردار محمدرضا مهدوی روز شنبه در چهارمین نشست شورای اداری استان خراسان جنوبی امسال ضمن اشاره به زلزله شهرستان فردوس در سال ۱۳۴۷ اضافه کرد: این زلزله سبب شد تا رهبر معظم انقلاب به همراه جامعه روحانیت مبارز در چنین روزی یعنی ۱۳ شهریور آن سال وارد فردوس شوند و کار جهادی خویش را جهت کمک به مردم زلزله زده منطقه آغاز کنند که به مدت یک ماه درحال عرضه خدمات بودند.
وی اظهار داشت: امروز در حوادث غیرمترقبه شاهد حضور نیروهای جهادی و مردمی جهت کمک به همنوعان هستیم اما در آن مقطع جهادگران و روحانیون از سوی ساواک و رژیم به شدت تحت کنترل بودند، کم کاری و توجه نکردن دولت وقت هم سبب شده بود تا جلوی خیلی از خدمات اجتماعی و اقتصادی گرفته شود.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی عنوان کرد: سال ۱۳۴۷ با همه مشکلات جامعه روحانیت خراسان و در راس آنها مقام معظم رهبری تیمی ۷۰ نفره را سازماندهی کرده و کار خدمات رسانی را دنبال کردند.
وی خاطرنشان کرد: این افتخار نصیب خراسان جنوبی شده تا روز سیزدهم شهریور بعنوان مبدا گروههای جهادی معرفی و یک روز به نام گروههای جهادی در سطح ملی معرفی شود.
سردار مهدوی اضافه کرد: در اجلاسیه ملی جهادگران، کتاب خاطرات مقام معظم رهبری که توسط آستان قدس رضوی تهیه شده هم رونمایی خواهد شد تا مورد استفاده جامعه قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه سخنران های ملی و کشوری در این اجلاسیه حضور دارند اظهار داشت: حضور مهمانان کشوری و لشکری، همینطور ۶۰۰ نفر از نخبگان جهادی سراسر کشور از سه روز قبل و برگزاری کارگاه های آموزشی و تبیین مسایل جهادی از دیگر برنامه ها است.
فرمانده سپاه استان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: گروههای جهادی امروزه در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، کشاورزی، دامداری، پزشکی و محرومیت زدایی فعالیت دارند و در این ایام هم در سرتاسر استان مشغول خدمات دهی خواهند بود.
وی اظهار داشت: با قرائت پیام مقام معظم رهبری در اجلاسیه ملی جهادگران بیشتر از ۴۰ هزار کارگروه جهادی در کشور گوش به فرمان خواهند بود تا در چارچوب رزمایشی انجام وظیفه کنند.
سردار مهدوی اضافه کرد: ۱۰ روز پیش از برگزاری اجلاسیه هم شاهد حضور گروههای جهادی تخصصی در حوزه پزشکی، اصناف، دامپزشکی، محرومیت زدایی و سایر حوزه ها در مناطق مختلف استان خواهیم بود.
فرماندار فردوس هم اظهار داشت: اجلاسیه ملی جهادگران در سالگرد حضور مقام معظم رهبری در فردوس، فرصت طلایی برای این شهرستان و آبروی استان خراسان جنوبی است.
مهدی روشن اضافه کرد: با همکاری و مساعدت دستگاههای اجرایی باید از تمام ظرفیت و امکانات موجود برای برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسم استفاده نماییم.
وی با تکیه بر این که بدون شک اجلاسیه ۱۳ شهریورماه دستاوردهای مهمی برای شهرستان خواهد داشت، بیان نمود: در این روز ۱۵ پروژه عمرانی در سطح شهرستان افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
فرماندار فردوس عنوان کرد: در این همایش ۶۰۰ نفر از نخبگان جهادی کشور و ۲۰۰ گروه جهادی در فردوس حضور دارند که برای اسکان و استقرار آنها از همه ظرفیت ها استفاده خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: ۱۲ کمیته اجرایی ذیل این همایش پیشبینی شده که از ۱۳ مرداد ماه تا روز همایش این کمیته ها برنامه های تعیین شده را روزانه رصد و پیگیری می کنند.


1401/05/23
23:12:37
5.0 / 5
701
تگهای خبر: آموزش , برنامه , تخصص , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل