وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

مازاد فناوری های وزارت دفاع در اختیار بخش خصوصی و صنعتی قرار خواهد گرفت

مازاد فناوری های وزارت دفاع در اختیار بخش خصوصی و صنعتی قرار خواهد گرفت

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کمک به سایر صنایع را در دستور کار این وزارتخانه عنوان نمود و اظهار داشت: تلاش داریم سرریز فناوری ها و توانمندی های موجود در وزارت دفاع را در اختیار بخش خصوصی و صنعتی قرار دهیم.


به گزارش حوزه دفاعی امنیتی ایرنا، امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی در آیین رونمایی از محصول مشترک وزارت دفاع و ایران خودرو که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام شد اظهار داشت: در امتداد وظایف ذاتی وزارت دفاع ما مسئولیت پشتیبانی از نیروهای مسلح در ابعاد تجهیزاتی تسلیحاتی را برعهده داریم اما وظایف دیگری هم برای ما تعریف شده که در برای کمک به صنعت کشور است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اضافه کرد: باتوجه به پیشرفت هایی که وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سال های اخیر داشته است، کمک به سایر صنایع را در دستور کار خود قرار داده و تلاش داریم سرریز فناوری ها و توانمندی های موجود در وزارت دفاع را در اختیار بخش خصوصی و صنعتی قرار دهیم و خوشبختانه در این حوزه نیز کارهای بسیار بزرگ انجام شده است.
وی با اشاره به نمایشگاه توانمندی های دانش بنیان وزارت دفاع که حدود هزار و ۱۰۰ محصول در زمینه های غیر نظامی توسط وزارت دفاع تولید شده است، اظهار داشت: تولید محصول و خدمات غیر نظامی در بخش غیردولتی وزارت دفاع در سال ۱۴۰۱، رشد ۲.۵ برابری داشته است و باتوجه به تاکیدات رییس جمهور و فرماندهی معظم کل قوا این امر با سرعت و شدت بیشتری در حال انجام می باشد.
امیر سرتیپ آشتیانی درباره بازدید وزرا و مسئولان مختلف از نمایشگاه توانمندی های دانش بنیان وزارت دفاع عنوان کرد: بازدید مسئولان و وزرا از این توانمندی ها می تواند تاثیر راهبردی بر تامین نیازهای بخش های مختلف کشور توسط شرکت های دانش بنیان داشته باشد.
وی با اعلان اینکه وزارت دفاع در زمینه های مختلف هوایی، دریایی، زمینی، ریلی، الکترونیک، مهندسی نفت، پتروشیمی و خیلی از حوزه های دیگر دارای علم و تجارب بسیار پیشرفته است، تصریح کرد: انتقال این فناوری ها به سایر بخشهایی کشور موثر و کارآمد خواهد بود.
امیر سرتیپ آشتیانی درباب همکاری مشترک با صنعت خودروسازی کشور اظهار داشت: افزایش تعاملات و هم افزایی میان دستگاه های کشور، سبب سرعت بخشی در پیشرفت کشور خواهد شد. وزارت دفاع این آمادگی را دارد که با سایر دستگاهها همکاری داشته و توانمندی ها و دانشی را که به آن دست یافته را در اختیار این بخش ها قرار دهد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اشاره کرد: اگر سایر بخش ها برای این همکاری اعلام نیاز کنند و ایده بدهند تا آن ایده و نیاز پیگیری شده، پرورش یافته و تبدیل به محصول و توسعه فناوری شود؛ ما هیچ محدودیتی در وزارت دفاع نداریم و هر قسمتی از کشور که به وزارت دفاع مراجعه کند، به آنها کمک خواهیم کرد.

1401/05/15
10:41:32
5.0 / 5
423
تگهای خبر: ایران , تولید , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل