فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی:

هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی قدرتمندترین ناوگان بالگردی خاورمیانه را دارد

هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی قدرتمندترین ناوگان بالگردی خاورمیانه را دارد

به گزارش سیاسی فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به این که شعار ما می توانیم در جمهوری اسلامی به کار عملیاتی تبدیل گشته است، اظهار داشت: امروز پس از 44 سال تحریم، هوانیروز به عنوان قدرتمندترین ناوگان بالگردی خاورمیانه شناخته می شود و از توان رزمی، آمادگی و قدرت بازدارنگی بالایی برخوردارست.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا، امیر سرتیپ خلبان «یوسف قربانی» روز شنبه در آیین رونمایی از ۲ فروند بالگرد و چند طرح دیگر که در پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه برگزار شد، اضافه کرد: امروز پس از ۴۴ سال بالگردهای ما تعمیر می شوند و در یک نهضت بزرگ قطعه سازی و به روز کردن سامانه های دید در شب روی بالگردها انجام می گردد که این تکنولوژی ها فقط در اختیار تعداد کمی از کشورها است.
اقتدار جمهوری اسلامی زبان زد تمام مفسرین و پژوهشگران نظامی است
وی با اشاره به این که قدرت تسلیحاتی هوانیروز روی دور بُرد، نقطه زنی و هوشمند بودن طراحی شده است، اشاره کرد: بالگردهای ما امروز مجهزترین و به روز ترین تسلیحات موجود در دنیا را دارند و این قدرت در هوانیروز وجود دارد که این قابلیت در رزمایش ها و مانورها به خوبی خودرا نشان میدهد بطوریکه شکست ناپذیری هوانیروز در هیچ عملیاتی از دفاع مقدس و بخصوص پیروزی در عملیات مرصاد، گواه این مدعا است.


این فرمانده ارتش، اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه و جهان را زبانزد تمام مفسرین و پژوهشگران نظامی عنوان نمود و در ادامه گفت: امروز اگر در دنیا قرار باشد تحولاتی اتفاق بیفتد نقش نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در دکترین نظامی کشورها، بی بدیل است بطوریکه در مسافرت اخیر رئیس جمهور روسیه و ترکیه به ایران شاهد رهنمودهای راهگشای مقام معظم رهبری درباب جلوگیری از کشتار مردم بیگناه و جلوگیری از ماموریت ناتو بودیم.
امیر قربانی با اشاره به این که انقلاب اسلامی از ابتدا مورد لطمه و گزند گروههای معاند و دشمنان بود، اظهار داشت: خیلی از تحلیل گران غربی عنوان کردند ما برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی خیلی هزینه می نماییم اما رهبر جمهوری اسلامی با یک سخنرانی همه نقشه های ما را خنثی می کند و باید بدانیم که انقلاب اسلامی یک حکومت الهی و نورانی است که با توجه به این همه سازمان جاسوسی در دنیا تا حالا از گزند آنها در امان بوده است.
اگر هوانیروز در مرصاد نبود شاید سرنوشت جنگ تغییر می کرد
فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی در ادامه سخنانش رویش های به وجود آمده پس از ۴۴ سال از پیروزی انقلاب را یکی از برکات این نظام الهی برشمرد و اضافه کرد: امروز جوانانی رشد کرده اند که دارای روح ولایتمداری، ایثارگری و شجاعت هستند و در عین حال مانند دوران امام علی (ع) کسانی هم بودند که از قطار انقلاب پیاده شدند اما گسترش فرهنگ شهادت در جوانان دستاوردی بزرگ برای انقلاب شمرده می شود.


وی در بخش دیگری از صحبت های خود درباب عملیات مرصاد و به بهانه سالگرد این عملیات غرورآفرین هم اظهار داشت: در آن زمان پنج هزار منافقی که ادعای پشتیبانی از مردم را داشتند دست در دامن دشمن کرده و پس از امضای قطعنامه از داخل و خارج ضد مردم شورش کردند و به لطف خدا از سال ۶۷ تا حالا اثری از منافقین دیده نمی گردد و طومار آنها در مرصاد پیچیده شد و اگر هوانیروز در آن مقطع نبود شاید سرنوشت جنگ تغییر می کرد.
فرمانده پایگاه یکم رزمی هوانیروز کرمانشاه هم در ابتدای این برنامه ضمن خیرمقدم به حضار و امیر قربانی اظهار داشت: هوانیروز با وجود کارکنان خدوم ماموریت های تعریف شده برای خودرا در ۴۰ سال قبل به بهترین وجه ممکن انجام داده است و مراقبت از مرز برعهده این پرنده های آهنین بوده که متخصصان و کارمندان برای آماده نگه داشتن آنها سر از پا نمی شناسند.


سرهنگ «رحیم عینی» خوشایندسازی محیط خدمتی و زندگی را یکی از اولویت های این پایگاه عنوان نمود و در ادامه گفت: با پیگیری های انجام شده منازل سازمانی امسال با قطعی آب و برق مواجه نخواهند شد و همین طور در قالب تعاونی مسکن، پروژه های بیستون و سیمرغ هم اقدامات بسیار خوبی انجام شده و به دنبال تخصیص ۶ هکتار زمین برای ایجاد مسکن شخصی برای کارکنان هستیم.
در انتهای این مراسم از کارکنان برتر هوانیروز کرمانشاه تجلیل و از ۲ فروند بالگرد این پایگاه با حضور امیر قربانی رونمایی گردید.
منبع:

1401/05/09
20:04:01
5.0 / 5
711
تگهای خبر: ارتش , ایران , برنامه , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل