در دومین روز مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم اجرا شد؛

تمرین جنگ تركیبی نیروی هوافضا و نیروی دریایی سپاه در رزمایش پیامبر اعظم14

تمرین جنگ تركیبی نیروی هوافضا و نیروی دریایی سپاه در رزمایش پیامبر اعظم14

شلیك موفق موشك های بالستیك از اعماق زمین و تمرین جنگ تركیبی نیروی هوافضا و نیروی دریایی سپاه از مهمترین بخش های دومین روز مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۴ به حساب می آید.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز چهارشنبه در اطلاعیه ای اعلام نمود: دومین روز از مرحله نهایی رزمایش بزرگ پیامبر اعظم(ص) ۱۴ سپاه با اجرای عملیات از زمین، هوا و دریا ضد مواضع دشمن فرضی در حال برگزاری است.
در این مرحله از رزمایش نیروی هوافضای سپاه با به کارگیری تاکتیک ها و تجهیزات نوین، بخشی از توانمندی های گسترده این نیرو در مقابله با تهدیدات مفروض دشمن را به نمایش می گذارد.
بر اساس این گزارش دستاورد مهم هوافضای سپاه در این مرحله از رزمایش که بامداد چهارشنبه برای اولین بار در جهان صورت پذیرفت، شلیک موفق موشک های بالستیک از اعماق زمین به صورت کاملاً استتار شده بود که این دستاورد مهم می تواند سازمان های اطلاعاتی دشمن را در خطاهای محاسباتی رویارویی احتمالی با چالش های جدی مواجه کند.
در مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۴ سپاه که در آب های نیلگون خلیج همیشه فارس و تنگه راهبردی هرمز در حال برگزاری است، هواپیماهای سوخو ۲۲ نیروی هوافضای سپاه مواضع از پیش تعیین شده در جزیره فاروران را به وسیله بمب های بالدار مورد هدف قرار داده و منهدم می کنند.
انهدام اهداف دشمن فرضی با انواع بمب های هوشمند که سختگیرانه و در ابعاد بسیار کوچکتر از اندازه واقعی طراحی شده، از دیگر بخش هایی است که در این مرحله از رزمایش تمرین خواهد شد.
همچنین یکی از بخش های مهم این رزمایش تمرین جنگ دو نیروی هوافضا و دریایی سپاه در کنار یکدیگر است که در طول مراحل مقدماتی و نهایی رزمایش با ایجاد سامانه فرماندهی و کنترل مشترک و ترکیب تاکتیک ها و شیوه های رزم دونیرو، تقابلی غافلگیرکننده با دشمن را به نمایش می گذارند.
اجرای عملیات رزم موشکی موفق با شلیک دو فروند موشک زمین به زمین هرمز و فاتح و یک فروند موشک بالستیک به سمت اهداف معین، همینطور اجرای آتش پدافند هوایی نقطه ای در این مرحله از رزمایش با موفقیت به انجام رسید.
هجوم پهپادهای شاهد ۱۸۱، مهاجر و باور به سمت اهداف دشمن فرضی و انهدام مواضع از پیش تعیین شده از دیگر برنامه هایی است که در این مرحله از رزمایش هم انجام می پذیرد.
عملیات موشکی سطح به سطح شناوری، ساحل به دریا و اجرای آتش متنوع و متکثر توپخانه و ادوات همینطور عملیات مین ریزی آفندی برای قطع خطوط مواصلاتی دشمن در دومین روز از رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۴ در حال انجام می باشد.
اجرای آتش انواع تیربار، آرپی جی و سلاح های سبک توسط نیروهای رزمی جهادی در خط و دژهای پیرامون جزایر در طول این رزمایش بار دیگر عزم راسخ مرزنشینان دریا دل در دفاع از ایران اسلامی را به نمایش گذاشت.
مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۴ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از بامداد روز گذشته (سه شنبه) در منطقه عمومی هرمزگان، خلیج فارس و غرب تنگه هرمز شروع شده است عصر امروز آخر خواهد پذیرفت.منبع:

1399/05/08
21:19:21
5.0 / 5
2470
تگهای خبر: ایران , سازمان , عمومی , مهاجر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل