سخنگوی رزمایش مشترك پیامبر اعظم(ص) خبر داد:

استفاده از موشك های برد بلند بالستیك در رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۴

استفاده از موشك های برد بلند بالستیك در رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۴

به گزارش سیاسی سخنگوی رزمایش مشترك پیامبر اعظم(ص) از اجرای عملیات دفاع ضد موشكی بالستیك و كروز و استفاده از برخی تجهیزات و سلاح های غافلگیركننده مانند موشك های برد بلند بالستیك با قابلیت برخورد به اهداف شناوری متجاوز در دور دست اطلاع داد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سپاه، سرتیپ پاسدار «عباس نیلفروشان» با تشریح اهداف و برنامه های این رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۴ تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جهت حفظ و ارتقای آمادگی های رزمی، مبادرت به برگزاری رزمایش بزرگ و مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۴ کرد.
معاون عملیات سپاه اضافه کرد: فاز عملیاتی و مرحله نهایی این رزمایش که اقدامات ستادی و مقدماتی آن از روزهای قبل شروع شده است، از امروز در منطقه عمومی استان هرمزگان، غرب تنگه هرمز و خلیج فارس تا عمق کشور شروع شد.
نیلفروشان تصریح کرد: این رزمایش با مشارکت نیروی دریایی و نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه های زمین، هوا، دریا و فضا مطابق با جدول فرانمای رزمایش و سریال ها و تمرین های پیشبینی شده اجرا می شود.
وی ارتقای آمادگی های رزمی در تمامی سطوح، تمرین و حصول اطمینان از اجرای طرح های عملیاتی، افزایش سطح هماهنگی در اجرای عملیات مشترک و تمرین دفاع و آفند جنگ الکترونیک و پایداری ارتباطات چند لایه را از اهداف مهم رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۴ توصیف و خاطرنشان کرد: تأمین خطوط مواصلاتی هوایی و دریایی و تداوم پشتیبانی های آمادی، تمرین ستادی سناریوهای مختلف و هم طرح ریزی منعطف و سریع همراه با بازی جنگ دو طرفه از دیگر اهداف برگزاری این رزمایش بزرگ است.
سخنگوی رزمایش مشترک پیامبر اعظم(ص) ۱۴، عمق بخشی به دفاع با استفاده از توان عظیم نیروی مردمی و بسیج دریایی را از وجوه تمایز این رزمایش عنوان نمود و اضافه کرد: در طرح های دفاعی سپاه روح تهاجم و آفندی با بسیج مردمی شکل می گیرد و آخر ناپذیری دفاع با حضور مردم در معرکه های جهاد معنا پیدا می کند.
نیلفروشان، طرح ریزی مدرن برپایه جنگ های ترکیبی و شبکه محور متناسب با دکترین تهاجمی سپاه، استفاده حداکثری از توان و تجهیزات مختلف سیگنالی، اپتیکی و با سرنشین و بدون سرنشین برای اشراف اطلاعاتی و اجرای رزمایش در شرایط جنگ بیولوژیک را خصوصیت های رزمایش پیامبر اعظم ۱۴ عنوان نمود.
وی اظهار داشت: در این رزمایش دفاع ضدموشکی بالستیک و کروز انجام شده و از برخی تجهیزات و سلاح های غافلگیرکننده مانند موشک های برد بلند بالستیک با قابلیت برخورد به اهداف شناوری متجاوز در دور دست استفاده می شود.


1399/05/08
14:57:33
5.0 / 5
2119
تگهای خبر: عمومی , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل