ورناصری:

در فرآیند حذف ارز ترجیحی باردیگر مردم تحت فشار انحصارگران قرار نگیرند

در فرآیند حذف ارز ترجیحی باردیگر مردم تحت فشار انحصارگران قرار نگیرند

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در فرآیند حذف ارز ترجیحی طی چرخه تأمین کالای اساسی، نباید انحصارگران باردیگر مردم را بیشتر از این تحت فشار تورم قرار دهند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، علیرضا ورناصری در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (شنبه) مجلس شورای اسلامی بیان نمود: کلیت اهتمام وکلای مردم در این مجلس همسو با مصادیق سند تحول دولت سیزدهم بر آن است که انسجام مجلس و دولت در چارچوب مجموعه ای هماهنگ به دور از افراط و تفریط منجر به تحقق عدالت سرزمینی شود.
وی با اشاره به اینکه ما رئیس جمهور را از جنس صداقت و جهاد می دانیم، خاطرنشان کرد: سلوک برادرانه مجلس یازدهم در همراهی ایشان و کابینه با هدف بهبود معیشت مردم تدوام خواهد داشت، لکن ضروریست با استناد به اصل ۱۳۴ قانون اساسی با ترمیم کابینه وزرایی که باوجود پیگیری های بی وقفه من و همکاران عملکرد جهادی متناسب با حجم مشکلات مردم ندارند، کنار گذاشته شوند.
نماینده مردم مسجدسلیمان در ادامه تصریح کرد: تلاشهای ما خادمین ملت برای رفع محرومیت ها همسو با دولت می باشد، اما گاهی پیگیری ها و تذکرات ما که مطالبات مردم است توسط برخی وزرای رئیس جمهور شنیده نمی گردد یا در حد مصوبات بی تحقق و وعده های بی عمل باقی می ماند، در این مورد باید شخص رئیس جمهور در جهت تداوم اهتمام بر خدمت خالصانه با محوریت ارتقای عملکرد مردم محور، رسیدگی کنید.
ورناصری با تکیه بر ضرورت توسعه نظارت در روند تصمیم دولت جهت بازتوزیع یارانه ها، تصریح کرد: در فرآیند حذف ارز ترجیحی طی چرخه تأمین کالای اساسی، باردیگر نباید انحصارگران مردم را بیشتر از این تحت فشار تورم قرار دهند.
او همینطور بر تحقق نهایت بهره از دیپلماسی اقتصادی و پاسخ کریمانه به اعتماد مردم تصریح کرد و گفت و کاهش بیکاری، توجه به حقوق بازنشستگان، پرهیز از فشار مالیاتی به اصناف، تنوع بخشی به بسته های معیشتی- حمایتی، اجرای سریع قانون رتبه بندی معلمان، مشکلات مسکن و دارو، افزایش افسار گسیخته قیمت ها، کنترل قیمت و کیفیت خودرو و رفع سایر مشکلات ملت نجیب ایران را خواستارشد.
عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان ضمن تشکرا ز سفرهای استانی رئیس جمهور تصریح کرد: نظارت بر تحقق مصوبات استانی دولت بخصوص در مناطق کمتر برخوردار باید با جدید بیشتری پیگیری شود و وزرایی که به همراه رئیس جمهور به استان ها سفر می کنند باید پاسخگوی تعلل در اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور باشند.
ورناصری خاطرنشان کرد: مردم خوزستان به سبب درک بصیرانه شرایط حساس کشور با شکیبایی حجم عظیمی از معضلات ناشی از سوء تدابیر پیشین را تاب آوردند. بعنوان نماینده چهار شهرستان کمتر برخوردار از سوی مردم استان و حوزه انتخابیه از شما می خواهم توجه جدی تری به مدیریت کلان استان استراتژیک خوزستان داشته باشید و با اتخاذ تدابیر لازم در داخل و خارج از کشور معضل ریزگردها، تحقق طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری، تنش آبی، مشکلات بهداشتی و درمانی، معضل بیکاری جوانان، ممانعت از انتصاب غیر بومی ها، راه اندازی پتروپالایش ها و زیرساخت های مواصلاتی را بعنوان مهم ترین مطالبات مردم مورد توجه قرار دهید.
نماینده مردم مسجدسلیمان ضمن اشاره به این که مردم استانهای کمتر برخوردار توقع دارند که در برنامه های توسعه ای کلان مورد توجه ویژه واقع شوند و از دهه ها محرومیت رهایی یابند، اظهار داشت: بایسته است در فرآیند طراحی و تدوین برنامه توسعه هفتم، علاوه بر تکلیفی بودن دارای اهداف کمی، قابل اجرا و منطبق با سیاست های ابلاغی و اسناد بالادستی باشد و با لحاظ شاخصهای آمایش سرزمینی ظرفیت های بالقوه ای که در استانهای ثروتمند اما توسعه نیافته بر برنامه های پیشین توسعه لحاظ نشده، احصاء و بهره برداری گردد، در غیر این صورت باردیگر تحقق فقط ۳۰ درصدی برنامه های توسعه کلان به جز اتلاف وقت مجلس و منابع کشور هیچ برآیندی نخواهد داشت.
ورناصری در انتها خطاب به نمایندگان تصریح کرد: مستحضرید که رئیس جمهور آمریکا در مسافرت به خاورمیانه در چشم اندازی همکاری مشترک با رژیم کودک کش اسرائیل و بعضی کشورهای عربی به تشکیل و رهبری ائتلاف های خیال پردازانه در منطقه پرداخته است که باید با عملکرد انقلابی، توازن واقع بینی در این رابطه آینده نگری داشت.1401/04/25
12:45:04
5.0 / 5
595
تگهای خبر: آمریكا , ایران , برنامه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل