سردار سلامی:

آماد، پلی میان علوم و فناوری و نیازهای عملیاتی در میدان است

آماد، پلی میان علوم و فناوری و نیازهای عملیاتی در میدان است

به گزارش سیاسی فرمانده کل سپاه یک آماد قدرتمند را محصول یک ذهن اندیشمند برشمرد و اظهار داشت: تامین و تولید قدرت به عهده آماد است و در حقیقت آماد پلی میان علوم و فناوری و نیازهای عملیاتی در میدان است.


به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، سرلشکر حسین سلامی بامداد امروز در نخستین همایش سراسری «آماد و پشتیبانی دفاعی در گام دوم انقلاب اسلامی» با اعلان اینکه شاخصه اصلی تمدن ارائه الگو و مدل برای ترسیم هندسه جهان جهت رسیدن به یک حیات وسیع و گسترده و ریشه دار است، گفت: به جهت اینکه این بلوغ و شایستگی برای رسیدن به ترسیم نظم نوین توسط اسلام صورت نگیرد، برافروختن آتش فتنه ها و فشارها مقابل انقلاب را می بینیم و در حقیقت این یک نبرد برای جلوگیری از ظهور یک تمدن جدید است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: بدین سبب وقتی صحبت از آماد و پشتیبانی در گام دوم انقلاب می شود، عنصر اصلی این آماد، پیشرفته بودن و مدرن شدن است.
سرلشکر سلامی افزود: شاید امروز تصور ما از آماد مجموعه ای از انبارهای بزرگ و صفی از خودرو های بزرگ برای تخلیه محصولات و انتقال آنها به دورترین نقاط باشد اما این یک نگاه سخت افزاری به آماد است. در حالی که ما شاهد تغییر سیمای مدیریت در عرصه جهانی هستیم و امروز جهان، دنیای ارتباط کامل در زمان حقیقی و عرصه پیشرفت تمام نرم افزارهاست.
وی با اعلان اینکه امروز سیمای جنگ ها و مظاهر قدرت دفاعی با طلوع فناوری های مدرن درحال تغییر است، اظهار داشت: آمادی که برپایه سازه های ثابت و بزرگ باشد محکوم به فنا و نابودی در فاز اولیه هر جنگی است. اگر شما متکی بر نقاط منفصل ساکن باشید همان روزهای اول جنگ قدرت پشتیبانی را از دست می دهید. بدین سبب امروز همه ارتش ها آماد توزیعی را در دستورکار خود قرار می دهند. مفهوم این الگو آنست که ما نیازمند تحرک هستیم پس چالاکی و تحرک در سامانه های آمادی مد نظر است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به جنگ اول خلیج فارس و تهاجم آمریکا به عراق در سال ۱۹۹۰، اشاره کرد: از ۳۷ پلی که از عراق به کویت اتصال داشت ۳۶ پل مورد هدف قرار گرفت و چون سیستم آمادرسانی عراقی ها سنتی بود نیروهای عراقی در صحنه بدون پشتیبانی مانده و منهدم شدند. در سال ۲۰۰۳ نیز عراقی ها هوشمندانه عمل نمی کردند در بعضی مواقع تجهیزات آمریکایی بدون سوخت مانده بودند و اگر عراقی ها مبادی آمادی آمریکایی ها را منهدم می کردند آنها با مشکل مواجه می شدند.
سرلشکر سلامی با اعلان اینکه امروز هم در جنگ اوکراین کندی حرکت روس ها به ضعف در آمادرسانی مربوط است و سیستم آماد همپای عملیات نیست، اظهار داشت: بنا بر این خوداتکایی واحدهای کوچک در حد امکان هم باید مورد توجه قرار گیرد. آماد یک منظومه وسیعی است که تامین قدرت را بر عهده دارد و بدین جهت باید یک تفکر و اندیشه عمیق این حرکت را پشتیبانی کند پس خاصیت اصلی آماد هوشمندی است و بجز این موفقیت ممکن نیست.
فرمانده کل سپاه، آماد قدرتمند را محصول یک ذهن اندیشمند برشمرد و اشاره کرد: تامین و تولید قدرت به عهده آماد است و در حقیقت آماد پلی میان علوم و فناوری و نیازهای عملیاتی در میدان است.
وی در آخر با اعلان اینکه در داخل کشور هم می بینیم صنایعی که انحصاری هستند هیچ رشدی نکرده اند، عنوان کرد: گاهی فکر می نماییم اگر فضای صنعت دفاعی را بسته نگه داریم موفق هستیم درحالیکه یک فضای انحصاری ایجاد می نماییم و چون این فضای بدون رقیب است رشد نخواهیم کرد.


منبع:

1401/03/27
13:38:30
5.0 / 5
571
تگهای خبر: آمریكا , ارتش , تمدن , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل