معاون وزیر دادگستری عنوان كرد

افزایش حدود ۲۰ برابری کودکان کار در ایران با روی کار آمدن طالبان

افزایش حدود ۲۰ برابری کودکان کار در ایران با روی کار آمدن طالبان

زنجان معاون وزیر دادگستری اظهار داشت: با روی کار آمدن طالبان در افغانستان، شاهد افزایش حدود 20 برابری کودکان کار در کشورمان هستیم.فتاح احمدی پس از ظهر امروز (۲۴ خردادماه) در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مرجع استانی حقوق کودک، در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه حقوق کودکان کار بسیار حائز اهمیت بوده و در جهان مباحث مختلفی در این رابطه مطرح می شود، اظهار نمود: کودک کار مختص به ایران نبوده و همه دنیا درگیر این مسئله است، با این وجود در ایران نیز باتوجه به شرایط کشورهای همجوار همچون افغانستان طی ماه های گذشته شاهد ورود خانواده های افغانستانی بودیم که همه زندگی خودرا رها کرده و به ایران پناه آوردند.

وی افزود: این رخداد سبب شده است که تعداد کودکان کار در سطح شهرها افزایش پیدا کند، به همین خاطر این مساله باید مورد توجه همه ارگان های ذی ربط باشد.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری در ادامه با اعلان اینکه کودکان کار قربانی گروه ها و شبکه های مختلفی هستند، تصریح کرد: موضوع زباله گردی یکی از موارد بسیار مهم در این حوزه می باشد که باید توجه ویژه به این مسئله داشت، به همین خاطر معتقدیم شهرداری ها باید به بحث تفکیک زباله از مبدا ورود پیدا کنند.

این مسئول اشاره کرد: وقتی زباله ای وجود نداشته باشد و از مبدا تفکیک شود، بطور قطع دیگر کودک زباله گردی نخواهیم دید و قانون در این رابطه تکلیف را مشخص کرده و باید اجرا شود. گردش مالی زباله در شهری همچون تهران ۶۰۰۰ میلیارد تومان است که همه را برای ورود به آن وسوسه می کند، بدین سبب این موارد باید مدنظر قرار گیرد.
1401/03/24
20:58:30
5.0 / 5
639
تگهای خبر: ایران , شورا , كشور , كنوانسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل