ضرورت تزریق دو دز واکسن و آزمایش منفی کرونا برای زایران اربعین حسینی(ع)

ضرورت تزریق دو دز واکسن و آزمایش منفی کرونا برای زایران اربعین حسینی(ع)

به گزارش سیاسی رییس ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) اظهار داشت: در توافق با طرف عراقی، تزریق حداقل 2 دز واکسن و آزمایش منفی کرونا برای زیران اربعین حسینی(ع) لازم است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، سید مجید میراحمدی روز سه شنبه در نودمین نشست ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: البته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سفارش کرده است زایران اربعین برای اطمینان خاطر، ۳ دز واکسن کرونا را دریافت نمایند.

وی با اعلان اینکه موضوع گرما در مراسم اربعین امسال بسیار جدی است، اضافه کرد: در این خصوص تلاش داریم بیمارستان های صحرایی و مکان هایی در هر دو سوی مرز راه اندازی و مشخص شوند تا این مساله، مدیریت شود.

معاون امنیتی-انتظامی وزیر کشور افزود: بر طبق گزارش ارائه شده از طرف سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، دولت عراق با لغو روادید زمینی موافقت کرده و مقرر است این روند تا مراسم اربعین امسال حسینی ادامه یابد.

میراحمدی با اعلان اینکه لغو روادید زمینی، مطالبه عاشقان حسینی برای حضور در عتبات عالیات است؛ افزود: پیش بینی ستاد اربعین حسینی بر حضور حدود چهار میلیون زائر در مراسم امسال اربعین حسینی است.

وی با اعلان اینکه امسال در کنار موضوع مهم مدیریت جمعیت میلیونی عاشقان اهل بیت(ع) با مساله مهم گرمای هوا مواجه هستیم، اظهار داشت: برای مدیریت مساله گرمازدگی، اقدامات جدی در مرزهای چهار گانه کشور بصورت ساخت سایبان ها، درخت کاری و دستگاه های مه پاش انجام شده و تلاش داریم با بسیج حداکثری امکانات، شرایط را برای حضور زائران حسینی تسهیل سازیم.

رییس ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) افزود: باتوجه به جدی بودن گرمازدگی، ممنوعیت ها و محدودیت هایی با نظر وزارت بهداشت برای حضور افرادی که بیماری زمینه ای دارند در نظر گرفته می شود و در این خصوص منتظر نظرات تخصصی مسئولان وزارت بهداشت هستیم.

میراحمدی اشاره کرد: بر طبق گزارش ارائه شده در نشست امروز، ستاد اجرائی فرمان امام خمینی(ره) در نظر دارد درمرزهای چهارگانه کشور، بیمارستان های صحرایی برای تقویت روند درمان زوار گرمازده راه اندازی کند که این اقدام می تواند نقش مهمی در مدیریت شرایط گرمایی امسال اربعین حسینی داشته باشد.

تقویت روند زیرساخت ها در سه استان کرمانشاه، ایلام و خوزستان، دستور کار دیگر نشست امروز بود و در این خصوص تاکید شد باتوجه به بازه زمانی باقی مانده، حداکثر ظرفیت ها برای سرعت بخشیدن به راه اندازی مکان های مورد نیاز برای تسهیل هر چه بیشتر روند تردد زوار حسینی به کار گرفته شود.

منبع:

1401/03/17
22:19:00
5.0 / 5
785
تگهای خبر: آموزش , ایران , تخصص , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل