رییس جمهور:

به مطالبات همه شاکیان حادثه متروپل رسیدگی می نماییم

به مطالبات همه شاکیان حادثه متروپل رسیدگی می نماییم

سیاسی: رییس جمهور اظهار داشت: در بخش حقوقی حادثه متروپل به مطالبات همه افرادی که شاکی و مدعی هستند، رسیدگی و تلاش می نماییم هیچ صاحب حقی احساس نکند حقش ضایع شده است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، با اعلان اینکه رسیدگی به پرونده متروپل در سه بخش در حال انجام می باشد، اظهار نمود: رسیدگی به پرونده متروپل در بخش فنی با نظر کارشناسان در حوزه آواربرداری در حال انجام می باشد.
وی اضافه کرد: در بخش حقوقی به مطالبات همه افرادی که شاکی و مدعی هستند رسیدگی و تلاش می شود هیچ صاحب حقی احساس نکند حقش ضایع شده است.
رئیس جمهور اظهار داشت: بخش سوم درباب علت یابی این مساله است. هر گونه فساد انجام شده در ساخت ساختمان متروپل بصورت جدی رسیدگی خواهد شد تا جایی که هیچ کسی جرات نکند با روابط ناسالم و سوداگری به اقدامات مشابه دست بزند و جان مردم را به خطر بیندازد.
رئیسی با اعلان اینکه نباید شاهد حوادث بعدی این چنینی در کشور باشیم، عنوان کرد: هر ساختمانی که در سراسر کشور چنین شرایطی دارد باید بررسی و گزارش شود و در صورت لزوم، ترمیم و یا تخلیه شود.
وی اظهار داشت: این مصوبه که همه ساختمان های مربوط به دستگاه های اداری، اشخاص حقیقی و حقوقی را در بر می گیرد باید سریع دنبال شود و یک روز هم به تاخیر نیفتد.
رئیس جمهور اضافه کرد: همه بهره برداران، همه صاحبان و همه مسئولانی که در این زمینه مسئولیت دارند باید پاسخگو باشند تا جایی که ثابت شود ما در کشور چنین سازه هایی نداریم.
وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری در خصوص این که خوزستان چه در زمان انقلاب و چه در هشت سال دفاع مقدس دین خودرا ادا کرده و خط مقدم بوده است، اظهار داشت: مساله خوزستان و آبادان را جزو اولویت ها قرار داده ایم. کارگروهی هم پیش تر دراین زمینه فعال شده و درحال پیگیری است.
وی افزود: مسائل خوزستان و آبادان فقط رسیدگی به پرونده متروپل نیست بلکه باید بصورت جدی به ظرفیت ها، اشتغال و بیکاری در خوزستان سامان داده شود.
رئیس جمهور در آخر عنوان کرد: پیام سفر من به آبادان این است که مسئولان بدانند مساله خوزستان از دستور کار دولت خارج نمی گردد و تا وقتی که مشکلات حل نشود این سفرها ادامه دارد.
منبع:

1401/03/13
14:56:36
5.0 / 5
702
تگهای خبر: دولت , سفر , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل