دستیار رئیس جمهور:

اندیشه امام راحل منحصر به زمان نیست

اندیشه امام راحل منحصر به زمان نیست

به گزارش سیاسی گلستان دستیار رئیس جمهور در امور اقوام و مذاهب ضمن اشاره به لزوم تقویت و تعمیق وحدت و انسجام اسلامی، اظهار داشت: یگانه راهبرد پیشرفت کشور همین مولفه بزرگ است.


ماموستا عبدالسلام کریمی امروز در همایش "امام خمینی (ره)، احیاگر وحدت اسلامی" که در استان مقدس امامزاده یحیی بن زید (ع) گنبدکاووس برگزار شد با اشتره به این که تفرقه همان کلید واژه ای است که دشمن سالهاست برای تحققش تمام توان خویش را به کار بسته، اظهار نمود: هر مسلمانی شامل شیعه و سنی در هر لباسی که باشد وقتی به تفرقه دامن بزند، به ندای شیطان عمل کرده است.
وی با تسلیت ایام رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی و سالروز قیام ۱۵ خرداد، اضافه کرد: امام عظیم الشان ما سیاستمداری عارف و فیلسوفی با جهان بینی بی بدیل بود که ایشان را به یکی از معجزات خلقت تبدیل نموده بود.
دستیار رئیس جمهور در امور اقوام و مذاهب با تکیه بر این که امام امت با ایستادگی در مقابل همه نظریات شرق و غرب به حقوق انسانها برای آزادی و آزادگی هویت بخشیدند، تصریح کرد: ایشان با تحقق عدالت اجتماعی در بستر یک جامعه دینی به صورت علنی اسلام را احیا کردند.
ماموستا کریمی اندیشه امام راحل را یک اندیشه جهان شمول و محترم برای همه جهانیان فارغ از دین و مذهب دانست و افزود: این اعتقاد ایشان که باید همه انسانها به دور از برتری بخشی نژادی و قومی و قبیله ای احساس آزادگی کنند سبب شد تا حالا شاهد باشیم که غیرمسلمانان هم عکس امام را در جیب خود دارند.
وی ضمن اشاره به این که اندیشه امام زنده و پویا برای همه تاریخ است، خاطرنشان کرد: توجه به راه و اندیشه امام نباید صرفاً در روزهای سالروز رحلت ایشان منحصر شود.
دستیار رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی بابیان این که وحدت یک استراتژی و راهبرد مهم برای همه مسلمانان است، خاطرنشان کرد: مسلمانان هیچ فرقی در اصول دین ندارند و فقط در بعضی فروعات اختلاف نظر و سلیقه است که نباید اینها سبب اختلاف و نزاع شود.
ماموستا کریمی حفظ وحدت و انسجام بین امت اسلامی را نه صرفاً یک شعار بلکه یک واجب الهی دانست و تصریح کرد: آنچه این سال های متمادی پس ار انقلاب ما را در جایگاه والا و برتر قرار داده حفظ وحدت و انسجام در کشور بوده که باید در تعمیق و تثبیت آن کوشا باشیم.
وی با تکیه بر این که در اندیشه اسلامس اقوام و مذاهب اسلامی نزد خدا هیچ تفاوتی باهم ندارند و هدف خداوند از گروه و قبیله قراردادن انسان ها تنها برای شناخت و معرفت یکدیگر و خداوند است، افزود: مذاهب اسلامی همانند انگشتان یک دست هستند که امکان دارد برخی اختلاف اندازه و سلیقه بین آنها باشد اما وقتی باهم باشد همچون مشت محکم بر دهان دشمنان اسلام خواهند کوبید.
دستیار رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی ضمن اشاره به زندگی مسالمت آمیز اقوام و مذاهب در گلستان، اضافه کرد: این استان نماد وحدت، تقریب و همبستگی اقوام و مذاهب در کشور است و اقوام و مذاهب ساکن در آن همانند گل های رنگارنگ زیبایی و طراوت خاصی به آن داده اند.
✅ ماموستا کریمی تصریح: این وحدت و صمیمت باید حول سه محور اسلام، اقتدار نظام و رهبری حفظ شود چونکه تعامل بین اقوام و مذاهب سبب بقای نظام و تقابل و اختلاف عامل فنای آن خواهد شد.
منبع:

1401/03/12
23:45:54
5.0 / 5
723
تگهای خبر: جامعه , قرارداد , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل