رشد ۱۳ و شش دهم درصدی آمار غرق شدگی در خرداد

رشد ۱۳ و شش دهم درصدی آمار غرق شدگی در خرداد

سیاسی: با وجود كاهش 15 درصدی تلفات غرق شدگی در كشور طی سه ماهه نخست امسال كه اساسا محدود شدن سفرها به دنبال شیوع بیماری كرونا یكی از علت های آن است، متاسفانه در ماه خرداد با افزایش 13.6 درصدی این آمار مواجه بودیم.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا؛ سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام نمود: رشد آمار غرق شدگی در خرداد ماه باوجود کاهش قابل توجه آن در ماه های فروردین و اردیبهشت، نشان دهنده افزایش سفرها به مناطق تفریحی و شهرهای ساحلی و شنا در رودخانه ها، دریاچه های طبیعی و مصنوعی و دریا با آغاز فصل گرم سال است که علاوه بر افزایش تلفات غرق شدگی، در شرایط شیوع ویروس کرونا اقدامی خطرآفرین شمرده می شود.
مرگ ۳۱۲ نفر بر اثر غرق شدگی در سه ماهه نخست سال
در بهار امسال ۳۱۲ نفر بر اثر غرق شدگی جان خودرا از دست دادند، این آمار در مقایسه با زمان مشابه سال قبل که آمار تلفات ۳۶۷ نفر بود، ۱۵ درصد کمتر شده است.
از کل تلفات غرق شدگی سه ماهه نخست امسال ۲۵۵ نفر مرد و ۵۷ نفر زن بودند، در طول این مدت استان های فارس با ۳۴، خوزستان و مازندران هر کدام با ۲۸ و گیلان با ۲۲ فوتی بیشترین آمار مرگ ناشی از غرق شدگی را داشتند.
رودخانه همچنان بیشترین تلفات غرق شدگی را دارند
بر اساس آمارهای سه ماهه نخست امسال، بیشترین آمار تلفات غرق شدگی مربوط به رودخانه ها است. در طول این مدت ۱۲۵ نفر در رودخانه ها جان باخته اند. آمار غرق شدگی در دریا نیز در طول این مدت ۲۹ نفر (۲۳ نفر خارج طرح و شش نفر در محدوده طرح) گزارش شده است.
مطابق آمارها پس از رودخانه ها بیشترین تلفات غرق شدگی به ترتیب مربوط به کانال ها، دریاچه های مصنوعی و سدها هر کدام با ۳۳، استخر کشاورزی با ۳۲، دریا با ۲۹، استخر شنا با ۱۸، دریاچه طبیعی با ۱۴، حوض و حوضچه با شش و چاه با چهار فوتی بوده است. ۱۸ نفر نیز در سایر مکان های آبی جان باخته اند.
رشد تلفات در خرداد ماه
در خرداد امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل آمار تلفات غرق شدگی با رشد ۱۳.۶ درصدی مواجه بود. در این ماه ۱۵۹ نفر بر اثر غرق شدگی جان خودرا از دست دادند که ۱۹ نفر بیشتر از خرداد ماه سال قبل است.
سازمان پزشکی قانونی کشور ضمن هشدار درباب رعایت نکات ایمنی برای شنا کردن در رودخانه ها، کانال ها، دریاچه های طبیعی و مصنوعی و دریا، به هوطنان عزیز سفارش می کند باتوجه به اوج گیری مجدد بیماری کرونا در کشور از انجام هرگونه سفر غیرضروری اجتناب کنند تا با رعایت همگانی پروتکل های بهداشتی، از میزان مبتلایان و نیز تلفات ناشی از بیماری کاسته شده و سریع تر به شرایط کنترل و مهار بیماری دست یابیم.
منبع:

1399/05/05
14:48:06
5.0 / 5
2331
تگهای خبر: سفر , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل