نقدعلی:

محاسبه درآمد فرزندان به حساب سرجمع خانواده اشتباه است

محاسبه درآمد فرزندان به حساب سرجمع خانواده اشتباه است

سیاسی: نماینده خمینی شهر اظهار داشت که قیمت مرغ با اشباع در بعضی از استانها حتی از سقف اعلامی دولت هم کمتر شده است که این نشان میدهد سیاست اصلاح نظام پرداخت یارانه کم کم پاسخ می دهد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در تذکری اظهار داشت: به دولتمردان خداوقت می گویم که شبانه روز برای جلوگیری از رویه های غلط تلاش می کنند.
وی ادامه داد: تعدادی از همکاران خبری دادند که قیمت مرغ با اشباع در بعضی از استانها حتی از سقف اعلامی قیمت دولت هم تنزل پیدا کرده است، این نشان میدهد سیاست هدفمندی کم کم و به مرور زمان پاسخ می دهد. تقاضای مردم از دولت این است که برنامه مبارزه با قاچاق را با جدیت بیشتر ادامه دهند و از احتکارها پیشگیری کنند که اثرات مثبتی بجای می گذارد.
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با تاکید بر این که باید تعدادی از رویه ها در دریافت یارانه اصلاح گردد با ارائه مثالی توضیح داد: بطورمثال درآمد فرزندی با سن ۳۰ سال در سرجمع درآمد خانواده محاسبه می شود که این غلط است. نباید درآمد پسر ۳۰ ساله ای به حساب پدر و مادرش گذاشته شود و بنا بر این یارانه خانواده حذف شود. لازم است این مساله اصلاح گردد.
نقدعلی باردیگر تاکید کرد: محاسبه درآمد فرزندان به حساب سرجمع خانواده اشتباه است یا این که یارانه خانواری حذف شده بدین سبب که در مقطع کوتاهی درآمد خاصی داشته اند. بطورمثال خانواده ای خانه اش را فروخته تا پول آنرا تبدیل به احسنت کرده و در منزل به کار برد، اما سازمان هدفمندی به صرف این که در مقطع زمانی رقمی در حساب بوده، یارانه را قطع کرده که لازم است به سرعت این رویه ها اصلاح گردد.
نقدعلی در آخر اظهار داشت: با اصلاح رویه در پرداخت یارانه ها اساسا مردم، دولت و مجلس و حاکمیت را همراهی می کنند. لازم است رییس جمهور، وزرا و مجلس به سرعت این رویه های غلط را اصلاح کنند چون در این شرایط و با تسریع در امور، یقینا مردم، دولت را برای انجام تصمیمات اساسی و پایه ای همراهی خواهدنمود.
منبع:

1401/02/25
10:05:35
5.0 / 5
849
تگهای خبر: دولت , سازمان , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل