فرمانده كل سپاه:

بسیج در جراحی اقتصادی شروع شده به کمک مردم بیاید

بسیج در جراحی اقتصادی شروع شده به کمک مردم بیاید

ایرنا- فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: درحال پیشروی هستیم و در بیرون راهها را بر دشمن بسته ایم و در درون، قدرتمند و درحال جراحی اقتصادیم که سختی هایی دارد و در این راه، بسیج باید به کمک مردم بشتابد.


سرلشکر پاسدار حسین سلامی روز پنجشنبه در آیین پایانی سومین جشنواره سراسری اسوه بسیج در مشهد اضافه کرد: پایگاه های بسیج ستونهای قدرتمند، مقاوم و ریشه دار بنای با عظمت انقلاب و نظام اسلامی هستند. بسیج در دامان سختی ها رشد کرد و در میدان جهاد متولد شد و در عرصه نبردهای بزرگ استقامت یافت.
وی افزود: بسیج، مولود میدان جهاد و شمشیر اسلام و انقلاب و مظهر تجلی اراده الهی و نماد فضل و مغفرت الهی است و مثل گذشته اساسی ترین، حیاتی ترین، نجات بخش ترین و شکست ناپذیر ترین رکن انقلاب اسلامی است.
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه پیروزی در فجر ۵۷ نقطه طلوع خورشید اسلام و سرآغاز حاکمیت الله بود اظهار داشت: آنچه در این راه مهم می باشد استمرار این مسیر است.
سلامی اضافه کرد: حرکت و مسیر ما طولانی است و با شیاطین جن و انس باید مبارزه نماییم. احکام الهی به خودی خود پیاده نمی گردد و با پیاده سازی حدود و احکام الهی، حاکمیت، قدرت و استمرار می یابد.
وی افزود: روزگاری، با دست خالی در میدان جنگ حضور داشتیم و با پیروزی آنرا به پایان رساندیم و تجربه ۴۳ ساله نشان داده است هر وقت در صحنه حاضر بودیم دشمن می رود چون هویتی ندارد و باطل، نابود شدنی است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: ملت، سختی های این چهار دهه را متحمل شده است و یکی از علل اصلی این مقاومت و تحمل، رهبری است که در وسط میدان ایستاد و مقاومت کرد و از مقاومت سخن گفت و از آبروی خود گذاشت. به او حمله، اهانت و جسارت شد اما با وقار و صلابت همانند جدش پیامبر(ص) غمگین و محزون نشد و صبر کرد.
سلامی اضافه کرد: ولایت، عاملی است که دشمن را با یک دست متوقف کرد و با دست دیگر کشور را در تحریم، تهاجم فرهنگی، جنگ نیابتی و اطلاعاتی به پیش بُرد و هدایت می کند.
وی افزود: این نبرد، خاتمه نیافته است. در راه قدرتمند و ساخته شدن و شکست ناپذیر شدن هستیم. هم اکنون بیشتر از گذشته مردم به بسیج نیاز دارند چون تمام مخاطرات باقی است و در مقابل آن تکیه گاه ها باید قوی باشد.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه بسیج، دلسوز و خیرخواه است و متواضعانه خدمت می کند اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در سال ۹۸ فرمودند پایگاه های مقاومت بسیج، راهبردی هستند و باید احیا و تقویت شوند.
سلامی اضافه کرد: پایگاه های مقاومت بسیج ستون های بنای مستحکم انقلاب هستند و هر پایگاه، یک نظام اسلامی کوچک در مقیاس محله است. در محلات اجازه ندهید کسی به نان شب محتاج باشد و مریض لاعلاج داشته باشد. در محلات، پرچم امداد ملت را بلند کنید. ساختن کشور بدون بسیج ممکن نیست چنان که دانش هسته ای بدون دانشمندان بسیجی ممکن نبود.
وی افزود: دشمن، حداکثر فشار را وارد کرده و شرایط جهانی هم تغییر کرده است و ما در این ایستادگی، پیروز میدان هستیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خطاب به مسئولان پایگاههای بسیج اظهار داشت: در همه شووناتی که مردم و بخصوص جوانان لازم دارند ورود کنید. ورزش، دانش، هنر، علم، امداد، رفع فقر و محرومیت، تهیه جهیزیه، پیگیری حل مشکلات، تالیف قلوب و پیشگامی در حل مسایل بهداشتی و سلامت مردم و کاستن از مشکلات مردم، همه عرصه میدان جهاد بسیج است.
سلامی اضافه کرد: دشمن می خواهد در خانه هایمان، پای گیرنده ماهواره، اینترنت و با شایعه، فراخوان تجمع و تحریک ما را شکست دهد ولی چون بسیج هست نمی تواند و مدام سرش به سنگ می خورد و امروز باید بگونه ای دیگر کشور را بسازیم.
وی افزود: بسیج، یارانه الهی برای مردم است که به کمک مردم می شتابد و بار سختی را از دوش آنها بر می دارد و باید آستانه مقاومت را بالا ببرد و راه گذار از سختی ها را نشان دهد.
توسعه بسیج در گام دوم انقلاب
رییس سازمان بسیج مستضعفین هم اظهار داشت: از سال ۹۸ به تدبیر فرماندهی سپاه، امر احیای پایگاه های مقاومت برای توسعه بسیج در گام دوم انقلاب مورد توجه قرار گرفت.
سردار غلامرضا سلیمانی اضافه کرد: در پایگاههای بسیج روند اطمینان بخشی را شاهد می باشیم و باید این تلاش ها و روند، توسعه یابد. پایگاه های مقاومت بسیج در دوران کرونا و دیگر حوادث غیرمترقبه، خویش را نشان دادند و اساس بسیج، پایگاه های مقاومت است.
وی افزود: محله های اسلامی نقطه عزیمت مقدماتی، برای تحقق دولت اسلامی هستند و ما به نقش مردم در تحقق دولت اسلامی بر مبنای آموزه های انقلاب و مکتب تشیع اعتقاد داریم و این مسیر سازمان یافتگی نیاز دارد.
تجلیل از رده های برتر بسیج
رییس سازمان بسیج مساجد و محلات کشور هم اظهار نمود: سومین جشنواره سراسری اسوه قرار بود در دهه فجر سال گذشته برگزار گردد که به خاطر شیوع کرونا به تعویق افتاد.
سردار سرتیپ دوم پاسدار حیدر بابا احمدی اضافه کرد: این جشنواره به منظور تبادل ابتکارات و تجربیات موفق و به عبارتی الگوسازی و الگودهی و تعمیم الگوها و ارزش های رده های بسیج برگزار می گردد تا در یک رقابت سالم و سازنده، پایگاه ها و رده های موفق شناسایی و مورد تجلیل و قدردانی قرار گیرند.

1401/02/23
23:27:16
5.0 / 5
868
تگهای خبر: اینترنت , دولت , سازمان , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل