فرمانده نیروی دریایی ارتش مطرح كرد؛

استقرار دائم نیروی دریایی ارتش در عمق بیش از ۲ هزار کیلومتری آب های آزاد

استقرار دائم نیروی دریایی ارتش در عمق بیش از ۲ هزار کیلومتری آب های آزاد

به گزارش سیاسی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به استقرار دائم نیروی دریایی ارتش در عمق بیش از 2 هزار کیلومتری آب های آزاد اظهار داشت: جهت توسعه سواحل مکران نیازمند همکاری سازمان های دولتی هستیم.


به گزارش حوزه دفاعی امنیتی ایرنا، امیر دریادار شهرام ایرانی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاریهای مشترک نیروی دریایی ارتش و سازمان جهاد دانشگاهی در ستاد فرماندهی این نیرو اظهار نمود: بنای حرکت نیروی دریایی ارتش فرامین مقام معظم رهبری است که ایشان نگاه ویژه ای به توسعه سواحل مکران دارند؛ بدین سبب تحقق این هدف راهبردی، نیاز به آموزش و پرورش و توجه به توسعه دارد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش اضافه کرد: ما می توانیم با همکاری حرکت مؤثری را در سواحل مکران انجام دهیم؛ البته توجه و تمرکز بر روی ساکنان این مناطق است و تلاش داریم با همکاری سایر سازمان ها اقدامات مؤثری در این مناطق انجام دهیم.
دریادار ایرانی با اشاره به خدمات نیروی دریایی ارتش به مردم و حضور بموقع در هنگام بروز بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله، بیان کرد: در اتفاقات و حوادث رخ داده، نیروی دریایی در خدمت رسانی به مردم پیشگام بوده و تلاش داریم با همکاری با جهاد دانشگاهی، سطح آموزش و توانمندی های نیروهای خودرا برای خدمت به مردم و البته کارآمدی بیشتر ارتقا دهیم.
وی استفاده صحیح از زمان را بسیار مهم برشمرد و بیان کرد: امیدواریم با همکاری و مشارکت هم بتوانیم به جایگاهی برسیم که بتوانیم بگوییم از منطقه محرومیت زدایی شده است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش توجه به ارتقای سطح بهداشت در سواحل مکران را یکی از اولویت های توسعه سواحل مکران دانست و تاکید کرد: باید تلاش نماییم تا با آموزش و توسعه سطح بهداشت، فرهنگ، فناوری و تکنولوژی به توسعه این مناطق بیفزاییم.
دریادار ایرانی افزود: نگاه ما به عمق آب های آزاد است و می خواهیم در عمق بیش از دو هزار کیلومتر استقرار دائم داشته باشیم؛ بنابراین باید به توسعه سواحل دقت کنیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: نیروی دریایی لبه دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است که در عمق بیش از ۲ هزار کیلومتری آب های آزاد حضور دارد و از منافع جمهوری اسلامی ایران دفاع می کند.


منبع:

1401/02/21
20:08:11
5.0 / 5
794
تگهای خبر: آموزش , ارتش , ایران , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل