معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش

ارتش ایران بزرگترین توپخانه غرب آسیا را در اختیار دارد

ارتش ایران بزرگترین توپخانه غرب آسیا را در اختیار دارد

معاون اجرائی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: ارتش ما بزرگترین توپخانه غرب آسیا با انواع کالیبر را در اختیار دارد و این حقیقتی است که دوست و دشمن نیز به آن مُعترف هستند.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا، امیر سرتیپ کیومرث شرفی، روز یکشنبه در آیین معارفه فرمانده گروه ۴۴ توپخانه ارتش در اصفهان، ضمن اشاره به جایگاه علم و پژوهش در بیانیه گام دوم انقلاب اضافه کرد: توانمندی های توپخانه ارتش بواسطه توجه به آموزش ها و پژوهش هاست و امروز در عالی ترین وضعیت دفاعی هستیم.
وی ضمن اشاره به پیشرفت های پنج سال اخیر نیروی زمینی ارتش عنوان کرد: برغم اعمال تحریم ها، بالگردهای هوانیروز ارتش، در شب و روز امکان پرواز دارند و بُرد موشک هایشان ارتقا یافته که همه اینها به برکت انقلاب اسلامی است.
معاون اجرائی نیروی زمینی ارتش ضمن اشاره به دقت بالای موشک های کشورمان اضافه کرد: امروز یگان موشکی ارتش جمهوری اسلامی، یگان "نقطه زن" است.
وی افزود: برای جابه جایی یگان ها در آن واحد می توانیم پنج تیپ یگانی و هجومی خودرا جابه جا نماییم، همین طور پنج گروه توپخانه ای مُجهز در اختیار داریم که سه گروه از آنها در اصفهان مستقرند و توانمندی هایشان لرزه بر اندام دشمن می اندازد.
این فرمانده ارشد ارتش تصریح کرد: برغم توطئه های دشمن در ۴۰ سال عمر انقلاب، ما اینک به گام دوم انقلاب پای نهاده ایم و امروز بیانیه گام دوم به عنوان نقشه تعیین کننده ادامه مسیر ماست.
امیر سرتیپ شرفی عنوان کرد: اساس بیانیه گام دوم مبتنی بر حفظ «امید» در جامعه و بالاترین جهاد، دورکردن ناامیدی در همه عرصه ها همچون عرصه های نظامی است.
وی اضافه کرد: هدف نهایی بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب رسیدن به تمدن نوین اسلامی و آمادگی جامعه برای ظهور حضرت ولی عصر(عج) است.
معاون نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: دنیای شرق و غرب گمان نمی کردند که طلیعه ای به نام انقلاب اسلامی شکل گیرد و معیارهای آنها در اداره جهان را برهم ریزد و دین و دنیا را در کنار هم قرار دهد و در حقیقت انقلاب ما عصر جدیدی را در دنیا شروع کرد و امروز نیز بسرعت در پیشرفت است.
وی با اشاره به اینکه «جوانان» روی سخن رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم هستند، اشاره کرد: لازم است جوانان با حرکت مُستحکم برمبنای مدیریت جهادی و با اعتقاد با آنکه «ما می توانیم»، انقلاب اسلامی را به پیش ببرند.
امیر شرفی، مردم سالاری دینی و میدانداری جوانان در مقابله با حوادث و ثبات و امنیت جامعه را از برکات انقلاب اسلامی برشمرد و اضافه کرد: دفاع مقدس در مقابل جهان کفر، نمود این دستاوردهاست و امروز جوانان کشورمان که نه امام(ره) را درک کرده اند و نه دوران دفاع مقدس را، برای دفاع از حرم سر از پا نمی شناسند.
وی تصریح کرد: ثبات و امنیت امروز جامعه اسلامی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است که به برکت تلاش رزمندگان روز گذشته و امروز محقق شده است برای اینکه ابرقدرت های شرف و غرب برای گرفتن دین و دنیای ما به صحنه آمده بودند ولی نتوانستند به هدف خود برسند و این پیروزی بواسطه تفکری بود که انقلاب در وجود ما دمید.
معاون اجرائی نیروی زمینی ارتش اشاره کرد: امیر موسوی فرمانده ارتش برمبنای بیانیه گام دوم انقلاب، چهار خاصیت منتظر مُنجی بودن، عازم و عامل بودن نسبت به وظیفه و صابر بودن در رسیدن به اهداف را لازمه یک فرمانده الگو در ارتش برشمردند.
امیر شرفی اشاره کرد: امروز بیش از ۲۶۰ رسانه بدنبال تحریف واقعیت ها و محو دستاوردهای نظام اسلامی درحال تلاش هستند پس به جهت اینکه دوست و دشمن با واقعیات آشنا گردند، باید روشنگری کرد و بر همین مبنا رهبر معظم انقلاب نیز دستور "جهاد تبیین" را به طور قطعی و فوری صادر کردند.
وی افزود: ۳۰ طرح لبیک در نیروی زمینی ارتش ابلاغ گردیده که از این تعداد ۱۱ طرح در جهت بهبود وضعیت معیشت کارکنان نیروست و با اجرای آنها موفقیت های بسیاری نصیب ارتش شده است.
معاون اجرائی نیروی زمینی ارتش ضمن اشاره به معارفه مدتی پیش امیر سیاوش میهن دوست به عنوان ارشد ارتش در استانهای اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: امیر میهن دوست قبل از این فرمانده گروه ۴۴ شهید نادری بود و از امروز سرهنگ توپخانه ستاد مسعود مطاعی به عنوان فرمانده این گروه خواهد بود.
وی اضافه کرد: سرهنگ مطاعی که قبل از این جانشین گروه ۸۴۰ موشکی نیروی زمینی ارتش را بر عهده داشته، در همه مشاغل صفی و ستادی، بخوبی فرماندهی کرده است.


1401/02/20
12:34:18
5.0 / 5
822
تگهای خبر: آموزش , ارتش , ایران , تمدن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل