معاون منابع انسانی سازمان زندان ها:

ده هزار نفر با بهره گیری از پابند الکترونیک از زندان خارج شدند

ده هزار نفر با بهره گیری از پابند الکترونیک از زندان خارج شدند

به گزارش سیاسی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان های کشور اظهار داشت: هم اکنون یکی از اولویت های سازمان زندان ها استفاده حداکثری از پابندهای الکترونیکی برای مرتکبین جرایم سبک است.به گزارش سیاسی به نقل از قوه قضاییه، محمود ضیایی فرد درمراسم معارفه سرپرست اداره کل زندان های استان بوشهر با اعلان اینکه مسئولیت اداره کل زندان ها بسیار مهم و سنگین است اظهار نمود: حمایت دستگاه قضا در کل کشور همچون استان بوشهر با سازمان زندان ها قابل تقدیر و تحسین است.

وی مجازات جایگزین حبس را یکی از سیاست ها دانست و بیان کرد: هر چند زندان و زندانی نامطلوب است ولی این مهم برای امنیت، ایمنی و نظم جامعه اجتناب ناپذیر است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان های کشور توجه به خانواده زندانیان را یکی از برنامه های مهم این سازمان دانست و اشاره کرد: توجه به خانواده زندانیان برای جلوگیری از تعدادی از لطمه ها و مشکلات اجتماعی با همکاری سایر نهادها و دستگاهها و خیران مورد توجه ویژه قرار دارد.

ضیایی فرد از جمع آوری ۲۰ میلیارد تومان کمک های مردمی در ماه مبارک رمضان برای خانواده زندانیان آگاهی داد و بیان کرد: اگر این مهم فرهنگ سازی شود میزان کمک ها تا ۲ برابر افزایش می یابد.

وی با اشاره به وجود ۲۳۲ انجمن پشتیبانی از خانواده زندانیان در کشور اضافه کرد: بیش از ۴۶ هزار خانواده زندانی تحت پوشش این انجمن قرار دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان های کشور از توزیع ۴۳ هزار بسته معیشتی در ماه مبارک رمضان میان خانواده زندانیان در سراسر کشور آگاهی داد و اشاره کرد: در طول این مدت ۲۰ میلیارد تومان کمک نقدی به خانواده ها زندانیان پرداخت شده است.

ضیایی فرد با اعلان اینکه ۶۳ درصد زندانیان متاهل و ۶۷ درصد سرپرست خانواده هستند اظهار داشت: توجه به این خانواده ها در اولویت است.

معاون سازمان زندان های کشور با اشاره به برنامه ریزی برای کاهش صدور حکم حبس در جرایم سبک اظهار داشت: تعداد زندانیان جرایم سبک جهت استفاده از پابند الکترونیکی تا شهریورماه ۲ برابر شده و به ۲۰ هزار نفر افزایش می یابد.

ضیایی فرد یکی از برنامه های دستگاه قضایی را مجازات های جایگزین دانست و اظهار نمود: استفاده حداقلی از حبس یکی از برنامه ها و سیاست های دستگاه قضا است که در این راستا اقدامات مهمی انجام شده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون یکی از اولویت های سازمان زندان ها استفاده حداکثری از پابندهای الکترونیکی برای مرتکبان جرایم سبک است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان های کشور با اعلان اینکه زندانیانی دارای جرایم سبک که حضور آنان در جامعه لطمه و لطمه وارد نکند از پابند الکترونیکی استفاده می نمایند، اظهار داشت: حالا ۱۰ هزار زندانی که حضورشان در جامعه خطرناک نیست تحت پوشش پابند الکترونیکی هستند و افراد مخل امنیت و نظم عمومی جامعه در زندان نگهداری می شوند.

ضیایی فرد با اعلان اینکه تا شهریور ماه امسال تعداد زندانیان تحت نظارت پابند الکترونیکی ۲ برابر می شود، اضافه کرد: برنامه ریزی شده است که تا شهریورماه سال جاری برای ۲۰ هزار زندانی جرایم سبک از پابند الکترونیکی استفاده گردد.

وی کاهش جمعیت کیفری زندان های را از برنامه های مهم دانست و اشاره کرد: ایجاد زیرساخت های مناسب برای اجرا طرح طبقه بندی زندانیان برمبنای نوع جرم، سن و سوابق شخصیتی از اولویت ها است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان های کشور پیش بینی اصلاح تربیتی را یاد شده قرار داد و افزود: با تحقق این مهم بازگشت زندانیان به زندان به حداقل می رسد.

ضیایی فرد با اعلان اینکه اشتغال زندانیان یکی از اولویت های سال ۱۴۰۱ است، اشاره کرد: با توجه به این که یکی از دلیلهای وقوع جرم در جامعه بیکاری است در این راستا توجه ویژه ای به اشتغال و توانمندسازی زندانیان شده است.

وی بیان کرد: هم اکنون برای حداقل ۵۰ درصد زندانیان اشتغال زایی شده است که این مهم رو به افزایش است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان های کشور در آخر با معرفی سید محتشم حسینی بعنوان سرپرست اداره کل زندان های استان بوشهر از خدمات ۲ ساله رضا مقبلی قرائی قدردانی کرد.

کاهش ۱۱ درصدی ورودی زندانیان در استان بوشهر

رئیس کل دادگستری استان بوشهر نیز در ادامه مراسم با اشاره به طرح تحول وتعالی در دستگاه قضا، اضافه کرد: در اجرای این طرح که رشد و ارتقا اهداف دستگاه قضا و سازمان زندان ها را فراهم نموده است امسال تسریع می شود.

علی جمادی با اعلان اینکه زندان بهترین مجازات در جوامع مختلف بشری شناخته شده است، اشاره کرد: توجه به حبس زدایی یکی از اولویت های دستگاه قضاست که دراین زمینه اقدامات مهمی انجام شده است.

وی از کاهش ۱۱ درصدی ورودی زندانیان در سال ۱۴۰۰ آگاهی داد و بیان کرد: امسال با برنامه ریزی انجام شده ورودی زندانیان نسبت به سال قبل کاهش خواهد داشت.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر توجه به اشتغال و توانمندسازی زندانیان را یاد شده قرار داد و اشاره کرد: در زمینه مجازات، قضازدایی مورد توجه ویژه قرار دارد.

جمادی قضازدایی و واگذاری تعدادی از مجازات ها به دستگاه های شبه قضایی را از برنامه ها ی مهم دانست و بیان کرد: اعمال سیاست حبس زدایی، استفاده از جایگزینی مجازات ها و واگذاری تعدادی از امور قضایی به دیگر دستگاهها مورد توجه قرار دارد.

وی با اعلان اینکه در استان بوشهر جرایم خشن سازمان یافته وجود ندارد، اشاره کرد: استان بوشهر در حوزه جرایم خشن از استانهای امن کشور است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر از توسعه فرهنگ صلح و سازش در استان آگاهی داد و اشاره کرد: سال گذشته۲۷ حکم مجازات قصاص با فرهنگ صلح و سازش، بخشیده شد.

جمادی با قدردانی از خدمات رضا مقبلی قرائی مدیرکل قبلی زندان های استان بوشهر برای سید محتشم حسینی سرپرست اداره کل زندان های استان آرزوی موفقیت کرد.

منبع:

1401/02/18
22:04:29
5.0 / 5
783
تگهای خبر: جامعه , خدمات , سازمان , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل