بررسی پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در هیات دولت

بررسی پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در هیات دولت

وزارت راه و شهرسازی به منظور تقویت فرایند نوسازی خودرو های فرسوده، پیشنهاد واریز مبلغ ۱۵ میلیون ریال به ازای ورود هر دستگاه خودرو بابت دریافت خدمات از سامانه ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت را به هیات دولت عرضه كرده است.


به گزارش سیاسی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، با عنایت به اهمیت و نقش قابل توجه مبحث مدیریت و مصرف سوخت بر گستره وسیعی از موضوعات، قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت بعنوان سند بالادستی به تصویب رسید.
در حال حاضر ده ها هزار خودروی فرسوده در کشور تردد می کنند که با اجرای طرح هایی همچون طرح اسقاط خودروی فرسوده نسبت به نوسازی آنها اقدام می شود. فرایند نوسازی ناوگان، فرآیندی است که به صورت الکترونیکی و از راه سامانه ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت انجام می شود. این سامانه با دستگاه های اجرایی بسیاری در ارتباط می باشد و خدمات گوناگونی به خودروسازان داخلی و واردکنندگان خودرو عرضه می نماید.
در همین راستا جهت تقویت سیستم های پشتیبانی برای انجام مناسب فرایند نوسازی ناوگان، تسریع در از رده خارج نمودن خودرو های فرسوده و عرضه خدمات بروز به واردکنندگان خودرو، وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد نموده تا مصوبه مربوط به اسقاط خوردروهای فرسوده به ازای واردات اصلاح گردد.
مطابق متن پیشنهادی "واردکنندگان خودرو موظف به واریز مبلغ ۱۵ میلیون ریال به ازای ورود هر دستگاه خودرو بابت دریافت خدمات از سامانه ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت می شوند تا این مبلغ در جهت اجرا و توسعه طرح از رده خارج کردن خودرو های فرسوده تحت نظارت ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت هزینه شود."
منبع:

1399/05/04
13:47:56
5.0 / 5
2218
تگهای خبر: خدمات , عمومی , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل