معاون آموزش پدافند ارتش جمهوری اسلامی:

پدافند هوایی ارتش ایران در سطح جهان حرف برای گفتن دارد

پدافند هوایی ارتش ایران در سطح جهان حرف برای گفتن دارد

به گزارش سیاسی معاون تربیت و آموزش نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: پدافند هوایی ارتش به حدی از توان بازدارندگی دست یافته که در سطح جهان حرف برای گفتن دارد.


امیر سرتیپ علی دلاوری در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه قم در مصلای قدس، اضافه کرد: ایستادگی و حفظ آمادگی در کنار ارتقاء توان رزمی تنها راه ایستادگی در مقابل زیاده خواهی دشمنان است.
وی تربیت و آموزش نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر بوم سازی خیلی از تجهیزات پدافند ارتش، اشاره کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در راه ارتقاء فناوری و بومی سازی تجهیزات گام های بلندی طی سالهای قبل برداشته است.
دلاوری عنوان کرد: پدافند هوایی ارتش با تجهیزات نوین و توان رزمی بالا سد آهنینی در مقابل تجاوزات احتمالی است و هرگونه تجاوزی را با قدرت پاسخ خواهد داده و سیلی محکمی به متجاوزان وارد خواهدنمود.
وی اضافه کرد: پدافند هوایی ارتش با قدمتی حدود یک قرن یکی از اصیل ترین بخش های نظامی کشور است که طی سال های اخبر با تغییر رویکردها کارآیی و عملکرد میدانی و عملیاتی آن بسیار موثرتر از گذشته شده است.
معاون تربیت و آموزش نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ۲۹ فروردین و نامگذاری این روز به روز ارتش در سال ۱۳۵۸ توسط امام راحل، ابراز کرد: ۲۹ فروردین سالروز اعتماد تاریخی امام راحل به این بازوی قدرتمند انقلاب بود، این درحالیست که منافقین درصدد انحلال این نیروی کارآزموده و قدرتمند نظامی بودند.
دلاوری با اعلان اینکه با اعتماد امام راحل در ۲۹ فروردین ماه سال ۵۸ به ارتش، پیوند بین ملت و ارتش مستحکم تر شد، اظهار داشت: بدنه ارتش از همان دوران از جوانان برومند تشکیل شده بود و منافقین از سرپیچی این افراد از فرماندهان طاغوت و فداکاری آنها در مقابل امام راحل در هراس بودند.
معاون تربیت و آموزش نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اعلان اینکه ایثارگری و مجاهدت نیروهایی هوایی، زمینی، دریایی و پدافند ارتش در دوران جنگ تحمیلی برای هیچ کس پوشیده نیست، اضافه کرد: در طول دوران جنگ پدافند ارتش با گسترش سامانه های هوایی اهتمام برتری هوایی را بدست آورد و ده ها هواپیما و پرنده متجاوز را ساقط کرد.
دلاوری در آخر بیان کرد: پدافند هوایی ارتش در دوران دفاع مقدس بیش از ۴۸ هزار مورد از اهداف هوایی دشمن را شناسایی و ده ها بالگرد، هواپیما و پرنده شکاری و جنگی را منهدم ساخت.


منبع:

1401/01/27
10:03:51
5.0 / 5
761
تگهای خبر: آموزش , ارتش , ایران , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل