آصفری:

زمزمه های حذف ارز ترجیحی بهانه ای برای گرانی و احتکار کالاها شده است

زمزمه های حذف ارز ترجیحی بهانه ای برای گرانی و احتکار کالاها شده است

یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: افزایش قیمت کالاها زنگ خطری برای مسئولان اقتصادی دولت بوده که باید توجه داشته باشند اگر مقرر است اصلاحی در زمینه پرداخت ارز ترجیحی صورت گیرد بایستی در وهله اول زیرساخت های لازم آن برقرار شود.


محمد حسن آصفری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ضرورت انسجام در تصمیم گیری از طرف دولت درباب نظام پرداخت یارانه ها، بیان کرد: از نظر بنده زمزمه های حذف ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی بهانه ای شد تا تعدادی از افراد سودجو در بازار و در میان تولید کنندگان، قیمت کالاهای خودرا بالا برند یا حتی برخی کالاهای خودرا احتکار کنند. از نظر بنده این مساله زنگ خطری بوده که مسئولان اقتصادی دولت باید توجه داشته باشند که اگر مقرر است اصلاحی در زمینه پرداخت ارز ترجیحی صورت گیرد بایستی در وهله اول زیرساخت های لازم آن فراهم گردد.
اصلاح نظام پرداخت یارانه ها نباید تاثیر بد بر سفره مردم داشته باشدوی در ادامه اظهار نمود: اصلاح نظام یارانه ها در پرداخت ارز ترجیحی باید به نحوی صورت گیرد که تاثیر منفی در سفره مردم نداشته باشد. دولت باید ابتدا زیرساخت های لازم را برای اجرای تصمیمات خود در این عرصه فراهم نموده و اگر تاثیر بد بر روی سفره و زندگی مردم نداشت آنگاه با انسجام نسبت به اجرای تصمیم خود اقدام نماید.
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: ناهماهنگی در برنامه های اقتصادی دولت در هر زمینه ای که باشد منجر به افزایش فشار بر مردم شده و به ابزاری برای گرانی کالاها تبدیل خواهد شد. از اظهار نظر های متناقض در این عرصه باید پرهیز شود.1401/01/20
11:35:07
5.0 / 5
652
تگهای خبر: تولید , دولت , سفر , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل