اطلاعیه زندان کرمانشاه درباره اقدام یک زندانی پرسروصدا

اطلاعیه زندان کرمانشاه درباره اقدام یک زندانی پرسروصدا

اداره کل زندان های استان کرمانشاه، ادعای یکی از زندانیان امنیتی و ˮپرحاشیهˮ این استان، در خصوص عدم برخورداری از مرخصی درمانی را تکذیب و بر سوءاستفاده رسانه های فارسی زبان خارجی درجهت تشویش اذهان عمومی تاکید کرد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، روابط عمومی اداره کل زندان های استان کرمانشاه اعلام نمود: در پی حواشی رسانه ای به وجود آمده پیرامون خبر کذب اعتصاب غذای یکی از محکومین امنیتی این زندان به نام «سهیلا حجاب» و تلاش دروغین رسانه های همسو برای شایعه پراکنی درجهت نامساعد بودن حال جسمی وی، این اداره کل به اطلاع می رساند؛
«نامبرده بر طبق حکم مرجع قضایی دوران محکومیت خودرا در زندان کرمانشاه سپری می کند و در طول این مدت به کرّات به سبب درخواست های غیرقانونی ازجمله مرخصی های بی ضابطه، در تلاش است با اقدامات تحریک آمیز و تسری آن به فضای رسانه ای، از امتیازات قانونی، سوءاستفاد نماید که در تازه ترین مورد نیز مدعی اعتصاب غذا شده تا مراجع را ملزم به کسب مرخصی نماید.
در این راستا و برخلاف اخبار رسانه های معاند که تیتر «وخیم شدن وضعیت جسمی» وی را به سبب «محرومیت از خدمات درمانی» ناشی از «اعتصاب غذا، دوختن لب ها و غیره» عنوان کرده اند؛ به اطلاع می رساند که این خبر، فقط سوگیری های رسانه ای توام با جوسازی نامبرده درجهت فشار برای گرفتن مرخصی های معمول است و این درحالی می باشد که مرجع قضایی بدلیل جرائم مندرج در پرونده وی، فعلا تجویز چنین درخواستی را منع کرده است.
در این اطلاعیه آمده است خدمات درمانی در تمام مراکز تأمینی و تربیتی به هر زندانی با هرجرمی ارائه می شود و دسترسی همیشگی آنان به کادر درمانی مهیاست.
متعاقبا هرگونه فضاسازی رسانه ای یا ادعای نامبرده درباب ممنوعیت ملاقات یا ضرب وشتم و رفتار خلاف موازین قانونی و شرعی با زندانیان کذب محض است.
گفتنی است ادعای «عدم برخورداری از حق مرخصی درمانی» سوژه تکراری و نخ نمایی است که بارها به شکل غیرواقع توسط محکومین امنیتی مطرح و توسط رسانه های فارسی زبان خارجی برای جوسازی و تشویش اذهان عمومی انتشار یافته است.1401/01/12
23:47:33
5.0 / 5
868
تگهای خبر: خدمات , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل