عباس زاده مشكینی:

ایران زیربار توافق بد نمی رود

ایران زیربار توافق بد نمی رود

به گزارش سیاسی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «اکنون زمان اتخاذ تصمیمات سیاسی درباره مذاکرات است»، اظهار داشت: ما زیر بار توافق بد نمی رویم بدان معنا که امتیاز بدهیم اما در ازای آن چیزی بدست نیاوریم.


محمود عباس زاده مشکینی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به آخرین تحولات در مذاکرات وین، اظهار نمود: مذاکرات در سطح فنی جمع شده و الان زمان اتخاذ تصمیمات سیاسی است، کاری که راسا مذاکره کنندگان نمی توانند انجام دهند و باید این تصمیات در سطح سیاسی و در پایتخت ها گرفته شود.
وی افزود: در این بین غربی ها با ایجاد فضای روانی به دنبال گرفتن امتیاز بیشتر از ما هستند منتها ما امتیاز بیشتر نمی دهیم. خطوط قرمز ایران مشخص است که در راس همه آنها، دادن تضمین است. بدون تضمین، توافق فایده ای ندارد پس اگر در این حوزه مقاومتی وجود دارد باید شکسته شود.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: ما زیر بار توافق بد نمی رویم و باید توافق خوب به معنای حفظ منافع طرفین بدست آورد. اگر این شرایط حاصل نشود، توافق نکردن را به توافق بد ترجیح می دهیم. توافق بد بدان معناست که امتیاز بدهیم اما در ازای آن چیزی بدست نیاوریم.
عباس زاده ضمن اشاره به درخواست روسیه برای گرفتن تضمین از آمریکا اظهار داشت: این دور مذاکرات با پیشنهاد غربی ها آغاز شد و شاید بنابراین طرف روسیه احساس می کند که رغبت واقعی غربی ها برای توافق بیشتر است و می خواهد در این بین مشکل خویش را با آمریکا حل کند. روس ها در متن مذاکرات هستند و چه بسا تحلیل آنها این است که گرفتن تضمین از آمریکا، سبب ضربه زدن به منافع ما نمی گردد.
منبع:

1400/12/29
12:48:32
5.0 / 5
745
تگهای خبر: آمریكا , ایران , پایتخت , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل