عسكری مطرح كرد

نحوه نظارت کمیسیون کشاورزی بر بازار میوه شب عید

نحوه نظارت کمیسیون کشاورزی بر بازار میوه شب عید

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به تشریح اقدامات کمیسیون کشاورزی برای نظارت بر بازار میوه شب عید پرداخت و اظهار داشت: باید میوه شب عید با قیمت مناسب و کیفیت خوب در اختیار مردم قرار گیرد که در همین راستا تذکراتی به وزارت جهادکشاورزی داده شد.


محمد جواد عسکری در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر این که باید میوه شب عید با قیمت مناسب و کیفیت خوب در اختیار مردم قرار گیرد، اظهار داشت: بر اساس گزارش های واصله، سازمان تعاون روستایی برای تامین میوه شب عید به خوبی ماموریتش را انجام نداده است. در این راستا جلسات جداگانه ای با حضور معاون باغبانی و رئیس سازمان تعاونی روستایی و همین طور وزیر جهاد کشاورزی و معاونانش در کمیسیون کشاورزی تشکیل شد که اطلاعات بدست آمده حکایت از وجود ناهماهنگی برای خرید میوه شب عید داشت.
وی افزود: با ورود سازمان بازرسی و دستگاه های متولی به این نتیجه رسیدیم که در نحوه نگهداری میوه شب عید ایراداتی وجود داشت. باید میوه خریداری شده پس از طی مرحله سورتینگ، برای دپو به سردخانه منتقل می شد که در خیلی از موارد بدون درنوردیدن سورتینگ به سردخانه منتقل شده بود و مشکلاتی به وجود آورد.
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: با بررسی های صورت گرفته این مشکل در برخی از استانها وجود داشت که ایرادها به وزیر کشاورزی منتقل و قرار شد که این ایرادها رفع گردد.
عسکری با یادآوری این که میوه شب عید، پرتقال و سیب است، اظهار داشت: قرار شد وزارت جهاد کشاورزی با هماهنگی سازمان تعاون روستایی، 30 هزار تن پرتقال تامسون و 20 هزار تن والنسیا و 50 هزار تن سیب قرمز و سفید خریداری کند که این کار انجام شده منتها دقت لازم برای کیفیت و قیمت خوب در این دو قلم کالا صورت نگرفته بود و تذکرات لازم داده شد.1400/12/28
23:09:54
5.0 / 5
952
تگهای خبر: سازمان , شورا , كیفیت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل