معاون مجمع جهانی بیداری اسلامی:

روسیه و چین قطب های جدید قدرت خواهند بود

روسیه و چین قطب های جدید قدرت خواهند بود

به گزارش سیاسی معاون دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی اظهار داشت: نظم فعلی جهان درحال فروپاشی است و به زودی روسیه و چین به قطب های جدید تبدیل خواهند شد و جبهه مقاومت نیز به عنوان یک محور مهم نقش آفرینی خواهدنمود.


حسین اکبری روز یکشنبه در همایش ملی «شهید سلیمانی و مکتب انتظار و مقاومت» در قم، با اشاره به اهمیت برخی مناطق مهم جغرافیایی در تعیین معادلات بین المللی و ایجاد قدرت بیش از پیش و تاثیرگذاری بر ملت های دیگر، اظهار داشت: خاورمیانه، بالکان و پیرامون سرزمینی چین مانند تایوان و ویتنام از نظر جغرافیایی همیشه مورد تاکید و توجه قدرت های جهانی بوده است.
معاون دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی اشاره کرد: امروز بیشتر مناطق ژئوپولتیک و مهم دنیا در دست مسلمانان است و اندیشمندان و مفسرین معتقدند اگر کشوری بر این قبیل از مناطق مانند تنگه هرمز تسلط داشته باشد می تواند در گستره جهانی تاثیرگذاری داشته باشد.
وی افزود: یکی از خاصیت ها و مزیت های مهم کشورهای اسلامی وجود منابع عظیم انرژی است؛ اکنون شرایط سیاسی و بین المللی اینگونه ایجاب می کند که کشورهای دیگر محتاج نفت و گاز ایران باشند تا مقداری از اثرات جنگ روسیه و اوکراین کاسته شود.
اکبری بیان داشت: اگر جمهوری اسلامی در یک منطقه خنثی و فاقد اثرگذاری بین المللی به وجود آمده بود هیچ وقت مورد توجه و حساسیت آمریکا و سایر قدرت های دیگر قرار نمی گرفت، یکی از مزیت های ایران قرارگیری آن در یک منطقه حساس و موثر در معادلات بین المللی است.
وی اشاره کرد: اگر برجام به نتیجه برسد و تاثیرات اقتصادی و رفاهی آن در جامعه محسوس شود باز هم همه دنیا به قدرت اقتدار و مقاومت ایران صحه خواهند گذاشت؛ ایران راه مقاومت و مبارزه با تحریم ها را شناخته است.
معاون دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی اظهار داشت: امروز همه آزادی خواهان با الگوگیری از جبهه مقاومت اسلامی به این دل بسته اند که می توانند با قدرت های بزرگ جهانی پنجه در پنجه هم انداخته و با آنها مقابله کنند.
اکبری اشاره کرد: روسیه و چین و سایر ملت های دیگر اگر بخواهند در مقابل تحریم های خارجی مقاومت کنند باید از مدل و الگوی ایران بهره ببرند و از ترس تحریم اقدامات خودرا متوقف نکنند.
وی گفت: دنیا سردار سلیمانی را به عنوان قهرمان می شناسند؛ حاج قاسم کسی بود که دنیا را از شر گروههای تکفیری نجات داد.
معاون دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی اظهار داشت: امروز ما باید جهانی فکر و اقدام نماییم و از ادله دینی و قرآنی برای تامین امنیت و آرامش و نجات بشر استفاده کنیم؛ هیچ بعید نیست در سالهای آتی مردم کشورهای غربی شاهد شکست مکتب لیبرالیسم، سوسیالیسم و سایر مکاتب مصطلح باشیم.
همایش ملی«شهید سلیمانی و مکتب انتظار و مقاومت» طی روزهای پانزدهم و شانزدهم اسفندماه جاری با سخنرانی شخصیت های حوزوی و مسئولان ملی در قم برگزار می گردد.


منبع:

1400/12/16
09:34:41
5.0 / 5
861
تگهای خبر: آمریكا , ایران , برجام , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل