با حضور وزیر دفاع؛

۹۴ ایستگاه دائمی تعیین موقعیت مرزی به بهره برداری رسید

۹۴ ایستگاه دائمی تعیین موقعیت مرزی به بهره برداری رسید

به گزارش سیاسی ۹۴ سامانه ایستگاه های دائمی مرزی و نقشه های یک پنجاه هزارم کل کشور با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به بهره برداری رسید.


به گزارش حوزه دفاعی و امنیتی خبرنگار ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع، باحضور امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، سامانه ایستگاه های دائمی مرزی و نقشه های یک پنجاه هزارم کل کشور رونمایی گردید.
وزیر دفاع در این مراسم با حضور در جمع کارکنان این سازمان ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در حوزه طراحی، ساخت و تولید انواع محصولات کاربردی در زمینه های مختلف جغرافیایی، اظهار داشت: سازمان جغرافیایی علاوه بر نیروهای مسلح در جهت پاسخگویی به نیاز دستگاههای دولتی و سطوح مختلف تصمیم گیری کشور برای حل مسائل در رابطه با محیط جغرافیایی مانند مخاطرات طبیعی و حفاظت محیط زیست و همینطور در تعامل با بخش های مختلف علمی، تحقیقاتی و پژوهشی جهت تأمین نیاز اطلاعات مکانی کشور، اقدامات شایان توجهی را به عمل آورده است.
وی با اشاره به اینکه دستاوردهای علم جغرافیا بسیار وسیع است و بر زندگی مردم تأثیر مستقیم دارد اضافه کرد: بحمدالله امروز دانش بومی این شاخه ی مهم در سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و کشور وجود دارد بنابراین ضروریست این سازمان از راه توسعه همکاری ها با بخش های دولتی، خصوصی و شرکتهای دانش بنیان، به حل مشکلات مردم در حوزه علوم جغرافیایی کمک نماید.
امیر مجید فخری رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح هم در این مراسم با تشریح کاربردهای سامانه ایستگاه دائمی مرزی اظهار داشت: در این سامانه از نرم افزار و سخت افزار بومی برای تعیین موقعیت آنی استفاده شده و نصب و راه اندازی ۹۴ ایستگاه دائمی GNSS با اولویت مناطق مرزی صورت پذیرفته است.
امیر فخری در مورد رونمایی از نقشه های یک پنجاه هزارم کل کشور هم عنوان کرد: این دستاوردها با همکاری دانشکده نقشه برداری سازمان جغرافیایی و بکارگیری ظرفیت ها و توانمندی های شرکتهای دانش بنیان حاصل شده است که نوآوری در بهینه سازی خط تولید، نقشه های توپوگرافی در بخش های ترسیم کارتوگرافی، طراحی چاپ، ایجاد یک پایگاه داده مشترک و یکپارچه هم از مجموعه اقدامات صورت گرفته در این پروژه به حساب می آید.منبع:

1400/12/06
20:38:36
5.0 / 5
819
تگهای خبر: تولید , دولت , سازمان , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل