موسوی مطرح كرد؛

پیش بینی فروش روزانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت در سال آینده

پیش بینی فروش روزانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت در سال آینده

سیاسی: سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که طبق مصوبه مجلس میزان صادرات نفت در سال آینده، یک میلیون و 400 هزار بشکه در روز و به قیمت 70 دلار پیش بینی شده است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، سید نظام موسوی در حاشیه جلسه علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه) با اشاره به مصوبات مجلس در بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور اظهار داشت: امروز مجلس مسائل در رابطه با درآمدهای نفتی را مصوب کرد که در آن میزان صادرات نفت در سال ۱۴۰۱ به میزان یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز و به قیمت ۷۰ دلار صورت بگیرد.
موسوی اظهار داشت که این مصوبه در کمیسیون تلفیق نهایی شده بود پیشنهادات مختلفی برای تغییر آن در صحن مجلس عنوان شد ولی این پیشنهادات رای نیاورد تا در نهایت مجلس بر طبق همان مصوبه کمیسیون تلفیق عمل کند. البته وزارت نفت اعلام نموده توان کافی برای رسیدن به تولید یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت برای سال آینده وجود دارد.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس توضیح داد: همین طور مجلس تصویب کرد که سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی در سال آینده ۴۰ درصد باشد؛ تا حالا دولت برای استقراض از منابع صندوق توسعه ملی و کاهش سهم واریزی نتوانسته اجازه ای از مقام معظم رهبری بگیرد بنا بر این تمام ۴۰ درصد از سهم فروش نفت به صندوق توسعه واریز می شود.
وی افزود: بر طبق تاکید رییس مجلس به سبب عدم موافقت با استقراض دولت از منابع صندوق توسعه ملی، دولت باید بصورت مکتوب برنامه خودرا برای جبران کاهش درآمدهای نفتی اعلام نماید، قبل از این دولت ها از سهم واریزی خود به صندوق توسعه با اذن مقام معظم رهبری استقراض می کردند که تا حالا این اجازه به دولت داده نشده است. البته بصورت شفاهی مصوبه کمیسیون تلفیق برای افزایش فروش نفت و رسیدن آن به یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در سال آینده بعنوان قسمتی از پیش بینی های صورت گرفته برای جبران این کمبود آمده است اما باید این موارد بصورت مکتوب به مجلس اعلام گردد.
موسوی در آخر بیان کرد: مصوبه دیگر مجلس درباب اختصاص سهم مناطق محروم و نفت خیز از منبع حاصل از فروش نفت بود که برمبنای آن ۱۶ هزار میلیارد تومان برای سال آینده به مناطق محروم اختصاص یافته و بر طبق فاکتورهای محرومیت این منابع توزیع خواهد شد. علاوه بر این قرار شد تمام احکام نظارتی بودجه در سال ۱۴۰۰ در سال آینده نیز اعمال شود.1400/12/01
23:21:43
5.0 / 5
910
تگهای خبر: تولید , دولت , شورا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل