سردار حزنی:

مردم داری و مردم یاری در اولویت سپاه است

مردم داری و مردم یاری در اولویت سپاه است

به گزارش سیاسی معاون هماهنگ کننده قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: سپاه در کنار مأموریت اصلی اش که حفظ امنیت پایدار و دفاع از نظام جمهوری اسلامی بوده، محرومیت زدایی، مردم داری و مردم یاری را هم اولویت خود قرار داده است.


سردار سید ضیاءالدین حزنی روز دوشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به ۴۹ روستای خراسان جنوبی با عنوان "طرح سراسری بسیج آبرسانی" که همزمان با سراسر کشور در روستای شیخ علی شهرستان قاینات برگزار شد، اضافه کرد: در دنیا سراغ نداریم که نیرویی مسلح یک دست اسلحه و یک دست بیل و کلنگ بگیرد و این فقط در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و ما از این کارها خسته نمی شویم.
وی اظهار داشت: اقدامات خیلی خوبی در همین خراسان جنوبی انجام شده و در یک سال آینده هم اقدامات خوبی در بخش آب، راه روستایی، اشتغال و کمک های اجتماعی همچون تأمین جهیزیه در دستور کار قرار دارد.
معاون هماهنگ کننده قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه اضافه کرد: در زمینه محرومیت زدایی برنامه های خوبی توسط نیروی زمینی و مجموعه سپاه در خراسان جنوبی دنبال می شود و همه چیز در نظام جمهوری اسلامی ایران برای خدمتگزاری به مردم فراهم است.
وی عنوان کرد: هر کسی پشت میزی در این نظام نشسته باید خودش را آماده برای خدمتگزاری و نوکری مردم کند و هیچ عذری باقی نمانده است.
سردار حزنی اظهار داشت: آنچه خیلی اهمیت دارد با هم کار کردن است که سبب موفقیت در کارهای ما و حل مشکلات مردم می شود و این مشارکت و همدلی دستگاههای اجرایی سبب اجرای موفق طرح ها می شود.
وی اضافه کرد: آمادگی داریم که در همه بخش های سپاه پاسداران در کنار مردم باشیم و طرح های مورد نیاز را انجام دهیم، وقتی اجرای طرح ها با مشارکت چند نهاد انجام می شود، مردم هم خوشحال و راضی می شوند.
معاون هماهنگ کننده قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: مجموعه سپاه و بسیج از ابتدا در کنار مردم بوده اند و از مردم بودن و برای مردم بودن مایه افتخار آنهاست بنابراین در همه حوادث همچون سیل و زلزله در کنار مردم عزیز ایران بودیم و در این حوادث مجموعه سپاه جزو نخستین نهادهایی بوده که در منطقه حاضر شده و آخرین نهاد هم بوده که از منطقه خارج شده است.
وی اضافه کرد: قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در مجموعه سپاه به تازگی تاسیس شده و هم این که یک قرارگاه پیشرفت و آبادانی در نیروی زمینی سپاه است و انجام اقدامات محرومیت زدایی و عمرانی به همه ارگان های سپاه ابلاغ گردیده است.
سردار حزنی اظهار داشت: بسیج سازندگی هم در سرتاسر کشور فعال بوده و قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی هماهنگ کننده این مجموعه ها است، ما قرارگاه هایی در زمینه آب، راه روستایی و مسکن را راه اندازی کرده ایم تا مردم در آسایش باشند و عقب ماندگی های گذشته جبران شود.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی هم در این آیین اظهار داشت: امام راحل دغدغه این را داشت و در کنار حفظ اصل نظام و ولایت فقیه با تشکیل سپاه، مردم را بعنوان یک امانت به این مجموعه سپرد.
سلمان اسحاقی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعنوان یک مکتب یاد کرد و اظهار داشت: سپاه یک مکتب است و صرفاً یک نهاد، ارگان یا نیرو نیست، این مجموعه ارزشی نیرو تربیت می کند و خیلی از دولت ها عوض می شوند اما سپاه مأموریت دارد که انقلاب و مردم را حفظ کند.
وی اضافه کرد: سپاه پاسداران بدون حاشیه در تمامی حوادث همچون سیل و زلزله وارد می شود و با اقدامات این مجموعه وقتی دولت ها عوض یا گرفتار بحران مالی می شوند، خدشه ای به اعتماد مردم وارد نمی گردد.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: باوجود بدهی هایی که دولت ها به بسیج سازندگی داشتند، سپاه با همه وجود و بدون توجه به قراردادها و آمار و ارقام همچنان به دنبال خدمت صادقانه به مردم است و به فکر امانتی است که امام راحل به این نهاد ارزشی سپرده است.
وی اظهار داشت: باآنکه دشمن به لحاظ فیزیکی سردار سلیمانی را از ما گرفت اما بداند که در تمامی عرصه های اقتصادی، فرهنگی و سیاست، سلیمانی های زیادی داریم و نمی تواند سپاه را از مردم بگیرد، دشمنان بدانند که هر فتنه ای انجام دهند، مردم سپاه را امانت امام و شهدا می دانند و سردار سلیمانی عزیز همچنان در دل مردم ایران اسلامی زنده است.
عملیات اجرایی آبرسانی به ۴۹ روستای خراسان جنوبی با عنوان "طرح سراسری بسیج آبرسانی" امروز با حضور مشاور فرمانده کل سپاه و دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی، نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولان همزمان با سراسر کشور در روستای شیخ علی شهرستان قاینات برگزار شد.
مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی در این آیین اظهار داشت: طرح بسیج آبرسانی با اعتبار بیشتر از ۲۵۶ میلیارد تومان در چارچوب راه اندازی ۲۶ مجتمع آبرسانی اجرا می شود و جمعیت ساکن در ۴۹ روستای استان از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.
مهدی هنری اضافه کرد: عملیات اجرایی آبرسانی به این تعداد روستا با مشارکت شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) تا آخر سال آینده به اتمام خواهد رسید.منبع:

1400/11/26
21:57:13
5.0 / 5
1024
تگهای خبر: ایران , دولت , شورا , قرارداد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل