آمریكا:

این آخرین دوره تعیین کننده مذاکرات وین است

این آخرین دوره تعیین کننده مذاکرات وین است

سیاسی: سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی درباره پیش رفت مذاکرات وین، گفت این مذاکرات در مراحل پایانی است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، به نقل از وبگاه وزارت امور خارجه آمریکا، ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی درباره پیشرفت های انجام شده در مذاکرات وین، اظهار داشت: باید بگویم ما در حوزه پیشرفتی که ممکنست در وین شاهدش باشیم، محتاط تر خواهیم بود، به این خاطر که در مراحل پایانی مذاکراتی قرار داریم که با هر معیار سنجشی پیچیده است.
پرایس افزود: واقعیت این است که این آخرین دوره تعیین کننده ای است که ما در آن در موقعیت تصمیم گیری بر سر این قرار خواهیم گرفت که آیا بازگشت دوجانبه به پایبندی به برجام[توافق هسته ای] امکان پذیر هست یا نه. شرکای اروپایی ما، همچنین چین و روسیه، همگی به دنبال به تفاهم رسیدن هستیم اما زمان حدودا اختتام یافته است. زمان به سرعت می گذرد.
او افزود: ما به وضوح گفته ایم با وجود سرعت فعلی پیشرفت های هسته ای ایران، زمان کمی برایمان باقی مانده است، دقیقا به این خاطر که در نقطه ای بویژه، به زودی پیشرفت های هسته ای سبب از بین بردن مزایای برجام خواهند شد.
به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا هم زمان با برگزاری دور هشتم مذاکرات وین برای احیای توافق هسته ای مطرح می شود؛ مذاکراتی که به سبب تعلل آمریکایی ها در پایبندی به تعهداتشان و نیز بدعهدی های طرف های اروپایی طولانی شده و هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است.
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته در یک کنفرانس خبری در مورد طولانی شدن مذاکرات وین اظهار داشت: اگر امروز در وین توافقی حاصل شود و تحریم ها لغو شود برای ایران بهتر از این است که فردا این اتفاق رخ دهد. پس ما برای رسیدن به یک توافق خوب عجله داریم؛ در قالب مذاکراتی منطقی و تاکید بر دستیابی به حقوق ملت ایران.
وزیر امور خارجه کشورمان همین طور در مورد اظهارات مقامات غربی در خصوص این که زمان برای رسیدن به توافق درحال اتمام است و آیا ایران اراده ای از طرف کشورهای غربی برای رسیدن به توافق می بیند یا نه؟ اظهار داشت: ما منتظر این هستیم که طرف آمریکایی و سه کشور اروپایی در بازگشت به اجرای تعهداتشان ذیل برجام جدی باشند. اگر چنین اراده ای به وجود بیاید و چنین اتفاقی صورت گیرد رسیدن به یک توافق خوب در کوتاه مدت دردسترس است.
وزیر خارجه کشورمان افزود: آمریکایی ها بوسیله پیام هایی که بواسطه کشورهای مختلف منتقل می کنند از داشتن حسن نیت دراین زمینه صحبت می کنند اما تا این لحظه بر روی زمین اتفاق ملموسی که ترجمان عینی و عملی این حسن نیت یاد شده آمریکایی ها باشد دیده نشده است.
او همین طور بیان کرد: ما رسیدن به یک توافق خوب را در دسترس می دانیم و ابتکارات و پیشنهادات عملی، سازنده و مثبت ایران راه را برای رسیدن به چنین توافقی هموار کرده است.

منبع:

1400/11/26
11:22:19
5.0 / 5
970
تگهای خبر: آمریكا , اروپا , ایران , برجام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل