یك عضو كمیسیون كشاورزی مجلس مطرح كرد

سیاست تزریق برنج خارجی به بازار برای کنترل قیمت، شکست خورده است

سیاست تزریق برنج خارجی به بازار برای کنترل قیمت، شکست خورده است

به گزارش سیاسی یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس ضمن اشاره به گرانی مجدد برنج ایرانی از سیاست تزریق برنج خارجی بر بازار برای کنترل قیمت انتقاد نمود و اقدامات وزارت جهاد کشاورزی را «فشل» خواند.


محمدتقی نقدعلی در گفتگو با ایسنا در مورد گرانی مجدد برنج ایرانی در نیم سال دوم ۱۴۰۰ اظهار داشت: مساله گرانی برنج در سال ۱۴۰۰ برای دومین بار مطرح گردیده است. در اینباره با مقامات جهاد کشاروزی و مقامات مسئول گفتگو کردم. سیستم وزارت جهاد کشاورزی در مدیریت بازار برنج فشل است. مسؤلان وزارت جهاد مدعی هستند که با تزریق برنج خارجی به بازار درحال کنترل بازار هستند.
نماینده مردم خمینی شهر تاکید کرد: اگر تزریق کالا به بازار با نظارت مطرح نباشد، هیچ ثمره ای ندارد. تزریق کالا بدون نظارت شبیه ماجرای ارز ترجیحی است که نه تنها بازار را کنترل نکرد بلکه سبب سو استفاده رانت خواران شد.
از وزیر دادگستری گله مند هستیم
ایشان پیشنهادی برای اصلاح قانون تعزیرات ندارند
این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه وزیر جهاد کشاورزی تدبیر خوبی درباره برنج نکرده است، اظهار داشت: وزیر دادگستری هم که وظیفه نظارت تعزیراتی را دارد، خوب عمل نمی نماید. شدیدا از وزیر دادگستری گله مند هستیم. قانون تعزیرات ضعیف است و نیروهای ناظرشان حتی امکان یک پلمپ ساده را ندارند. وزیر دادگستری تابحال هیچ پیشنهادی برای اصلاح قانون تعزیرات عرضه نکرده است.
نقدعلی از سیاست وزارت جهاد کشاورزی در خصوص تزریق برنج خارجی بر بازار کرد و اظهار داشت: این سیاست شسکت خورده است. اگر این روند ادامه پیدا کند، ناچار به اعمال وظیفه نظارتی هستیم. قانون تمرکز خیلی از اختیارات بازرگانی وزارت جهاد را به این وزارت خانه بازگرداند. به همین خاطر نوک پیکان افترا و انتقاد از افزایش قیمت برنج به وزیر جهاد کشاورزی است. زمانی سید جواد ساداتی نژاد در کمیسیون کشاورزی وعده و وعید می دانند اما امروز شاهد عملکرد مثبتی از ایشان نیستیم.
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی دولت رئیسی شبیه وزارت جهاد کشاورزی دولت روحانی شده است این عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در انتها اظهار داشت: شب گذشته به یکی از فروشگاه های رفاه شهر تهران وارد شدم و دیدم که شرکت پشتیانی قیمت فروش برنج را ۱۰ هزار تومان گران کرده است. متأسفانه مقامات مسئول هم به گفتار درمانی اکتفا می کنند. عملکرد وزارت جهاد کشاورزی شبیه عملکرد این وزارت خانه در دولت دوازدهم شده است. این روند باید تغییر کند حتی اگر به تغییر وزیر جهاد کشاورزی منجر شود.1400/11/17
13:43:32
5.0 / 5
1359
تگهای خبر: ایران , دولت , سیستم , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل