مکتب مدیریت شهید سلیمانی باید در وزارت خانه ها و ارگان های مختلف تدریس گردد

مکتب مدیریت شهید سلیمانی باید در وزارت خانه ها و ارگان های مختلف تدریس گردد

به گزارش سیاسی جانشین سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با اشاره به اینکه در ارتباط با شخصیت شهید سلیمانی نباید غفلت نماییم، اظهار داشت: باید مکتب مدیریت شهید سلیمانی در ارگان ها و وزارت خانه های مختلف ما تدریس و نگاه شهید سلیمانی به مردم تبیین شود.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا حجت الاسلام و المسلمین علی شیرازی جانشین سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح روز یکشنبه در آیین تقدیر از ناشران فعال در نشر و بازنمایی زندگی، شخصیت و مکتب سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که در تالار وحدت برگزار شد، ضمن تبریک دهه فجر، عنوان کرد: سال ۱۳۶۹ بود که جنگ تازه تمام شده بود و برخی از کتابهای خاطرات جنگ منتشر گردید و رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای بر این کتاب ها یادداشت نوشتند درحالیکه آن روزها هنوز این تقریظ ها منتشر نمی شد.
وی اضافه کرد: نگاه رهبر معظم انقلاب در تقدیر و تشویق از نویسندگان و ناشران به حدی اثرگذار بود که آن روزها آرزو می کردیم کاش در کشور صد جلد کتاب دفاع مقدس می خریدند، کسی نمی دانست که ادبیات دفاع مقدس چه ادبیاتی است و چه تاثیری دارد تا آنجایی که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما برای صدور انقلاب اگر همه این یادداشت ها و کتاب ها را داشته باشیم کار بزرگی شکل پذیرفته است.
حجت الاسلام شیرازی تاکید کرد: حمایت جدی ایشان از فرهنگ دفاع مقدس امروز کار را به جایی رسانده است که ادعا می نماییم پرفروش ترین کتاب ها در جمهوری اسلامی ایران کتاب های خاطرات دفاع مقدس است.
جانشین سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع ضمن اشاره به خاطره ای از حضور خود به همراه تعدادی از فرماندهان سپاه در محضر رهبر معظم انقلاب، افزود: ایشان فرمودند از این دیدارها در طول سال بسیار است، اگر این کتاب های دفاع مقدس را پیش از سخنرانی آماده کنید یک کتاب به من معرفی کنید من حاضرم در سخنرانی اسم آن کتاب را ببرم، ۴ هزار تا ۵ هزار از آن چاپ کنید آن وقت خواهی دید مردم تمام این تیراژ را تهیه خواهند کرد. بعد فرمودند شما هم جلسات گوناگونی در سرتاسر کشور دارید شما هم این کار را انجام دهید.
وی اظهار داشت: زمانی که نخستین جلد فرهنگ جبهه چاپ شد، رهبری کتاب را مطالعه کردند، فرمودند قانع نشدم. رفتم در خانه به بچه ها گفتم کتاب را بخوانید قانع نشدند، قسمت هایی از این کتاب را برای خانواده خواندم بعد فرمودند ای کاش همه مردم ایران یک جلد از این کتاب را در خانه داشتند. رهبر معظم انقلاب این طور برای تبیین حرکت فرهنگی عظیم وارد صحنه شدند و بارها در جلسات مختلف فرمودند این کتاب ها باید به زبان های زنده دنیا ترجمه و در سرتاسر دنیا منتشر شود.
حجت الاسلام شیرازی افزود: در جلسه ای گفتم در سال ۶۹، ۷۰، ۷۱ و ۷۲ باور می کردید وضعیت گرایش مردم به کتابخوانی دفاع مقدس به اینجا برسد که مورد استقبال قرار بگیرد؟ اصل این حرکت را مدیون حمایت جدی رهبر عزیز انقلاب اسلامی هستیم،
جانشین سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع در ادامه به مکتب شهید سلیمانی اشاره نمود و اظهار داشت: در این حوزه هم نخستین کسی که جرقه این حرکت را زدند رهبر معظم انقلاب بودند و فرمودند «مکتب شهید سلیمانی، به شهید سلیمانی بعنوان فرد نگاه نکنید و بعنوان یک مکتب نگاه کنید». مکتب شهید سلیمانی یک طرح جامع دارای جهان بینی و دستورالعمل است که در این مکتب در موضوعات مختلف بحث می شود. نگاه جهان بینی و نگاه به جهان و انسان را ترسیم می کند.
وی با اشاره به اینکه نگاه شهید سلیمانی را به انسان ها تبیین کنید که خود این نگاه احتیاج به نوشتن ده ها کتاب است، اظهار داشت: اگر دنیا شخصیتی مثل سردار سلیمانی داشت پیرامون شخصیت او ده ها هزار کتاب نوشته می شد.
حجت الاسلام شیرازی در انتها با تکیه بر این که در ارتباط با شخصیت های دوران هشت سال دفاع مقدس و هم در ارتباط با شخصیت امام راحل غفلت کردیم، اظهار داشت: حداقل در ارتباط با شخصیت شهید سلیمانی غفلت نکنیم. باید در دانشگاه ها و حوزه های علمیه، مدارس و وزارت خانه ها روی این مقوله کار شود. باید مکتب شهید سلیمانی در دانشگاه ها و حوزه علمیه تدریس گردد. باید مکتب مدیریت شهید سلیمانی در ارگان ها و وزارت خانه های مختلف ما تدریس گردد و باید نگاه شهید سلیمانی به مردم تبیین شود.


منبع:

1400/11/11
12:51:36
5.0 / 5
1128
تگهای خبر: ایران , سازمان , كتاب , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل