رئیس كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها خبر داد

تعیین اعضای هیات رئیسه تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری در دوره یازدهم و دوازدهم

تعیین اعضای هیات رئیسه تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری در دوره یازدهم و دوازدهم

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی از تعیین اعضای هیات رئیسه تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری در دوره یازدهم و دوازدهم در جلسه امروز این کمیسیون آگاهی داد.


محمد صالح جوکار در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون اعضای هیات رئیسه تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری در دوره های یازدهم و دوازدهم انتخاب شدند. با رای اعضای کمیسیون آقای آصفری بعنوان رییس و آقای فرخی میکال بعنوان نایب رییس اول و خانم مقصودی بعنوان نایب رییس دوم انتخاب شدند. همین طور آقای ارکانی بعنوان دبیر هیات تحقیق و تفحص برگزیده شد. بعد از صدور حکم این افراد توسط رییس مجلس، تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری در دو دوره قبلی کلید خواهد خورد.
ایشان سپس اظهار نمود: همین طور در جلسه امروز طرح نحوه تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی و تخصصی با حضور کارشناسانی از مرکز تحقیقات و وزارت کشور و سایر بخش ها مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگان نیز پیشنهادات خودرا در شور دوم بررسی این طرح بیان نمودند. غالب پیشنهادات به شرایط صدور مجوز برای تشکیل های صنفی و همین طور شرایط صاحبان تشکل ها باز می گشت.
رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در ادامه اشاره کرد: مواردی نظیر تعیین حداقل تعداد اعضای لازم برای گرفتن پروانه فعالیت تشکل های ملی و همین طور شورای صدور مجوز در سطح ملی و استانی با پیشنهادات نمایندگان در این طرح اصلاح گردید.1400/11/10
21:54:37
5.0 / 5
1004
تگهای خبر: تخصص , شورا , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل