کمیسیون تلفیق با خرید خدمت سربازی موافقت نمود

کمیسیون تلفیق با خرید خدمت سربازی موافقت نمود

سیاسی: کمیسیون تلفیق بودجه 1401 در جلسه امروز خود با خرید سربازی برای سربازان غایب موافقت نمود.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، رحیم زارع با بیان این خبر اظهار نمود: اعضای کمیسیون تلفیق بودجه۱۴۰۱ در نشست امروز شنبه با خرید سربازی برای سربازان غایب موافقت کردند.
وی ادامه داد: بر این اساس با رعایت اصل ۱۱۰ قانون اساسی و در امتداد توجه به امر مقدس استواری خانواده و فرزندآوری و تعیین تکلیف مشمولین غایب بیش از ۵ سال با اولویت افراد متأهل و بالاتر از ۳۵ سال سن که ضریب انجام وظایف مقدس سربازی تحت تاثیر تحلیل قوای جسمانی برای آنها امکانپذیر نیست، خرید سربازی امکان پذیر خواهد بود، بر این اساس افراد با پرداخت مبالغ مشخص شده، کارت معافیت از خدمت در زمان صلح را دریافت می کنند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه افزود: به سبب این مصوبه، دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی و کمتر از آن با پرداخت ۲۵۰ میلیون تومان، دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد با پرداخت مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان و دارندگان مدرک پزشکی عمومی و دکتری تخصصی و بالاتر از آن در تمامی رشته ها با پرداخت مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان به حساب خزانه کل کشور قادر به خرید سربازی خود خواهند بود.
زارع اشاره کرد: مشمولان متاهل به ازای هر فرزند از ۲۰ درصد تخفیف تا سقف حداکثر ۶۰ درصد برخوردار خواهند بود و افراد متاهل تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار شدند.
کمیسیون تلفیق با حذف ارز ترجیحی موافقت نکرد
بر اساس این گزارش کمیسیون تلفیق باتوجه به عدم روشن بودن طرح دولت و عدم ارائه طرح مکتوب قابل استناد، ۹ میلیارد دلار با قیمت ارز ترجیحی برای تامین دارو، تجهیزات پزشکی و کالاهای اساسی با حذف نرخ ارز ترجیحی در سال ۱۴۰۱ اختصاص داد.
۹ میلیارد تخصیص داده شده، بدون درنظر گرفتن ارز مربوط به گندم است و قرار شد با تامین بودجه ای مستقل، با افزایش قیمت خرید از کشاورزان، گندم مورد نیاز توسط دولت از تولید داخل تامین گردد.
البته نماینده دولت هم در کمیسیون تلفیق با این پیشنهاد موافقت نمود.
منبع:

1400/11/10
13:43:14
5.0 / 5
1039
تگهای خبر: تخصص , تولید , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل