بررسی چالش های وزارت صمت و جهاد كشاورزی در جلسه كمیسیون كشاورزی

بررسی چالش های وزارت صمت و جهاد كشاورزی در جلسه كمیسیون كشاورزی

نایب رییس كمیسیون كشاورزی مجلس از بررسی چالش های مدیریتی بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد كشاورزی اطلاع داد و اظهار داشت: نظر كمیسیون این است كه تنظیم بازار كالاهای كشاورزی و واردات نهاده های دامی به وزارت جهاد بازگردد.


جلال محمود زاده در گفتگو با ایسنا، در مورد جلسه بامداد امروز (سه شنبه) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، اظهار داشت: در جلسه امروز مسؤلان وزارت سمت و جهاد کشاورزی حضور داشتند. مجلس مسئولیت تنظیم بازار در زمینه نهاده های دامی را به وزارت جهاد کشاورزی داده بود اما سران سه قوا این مسئولیت را به وزارت سمت محول کردند. این اتفاق چالش هایی در بحث مدیریتی به وجود آورده است. الان کالاهای اساسی در زمینه دام، طیور و کشاورزی بموقع در اختیار دامداران قرار نمی گیرد.
نایب رییس دوم کمیسیون کشاورزی مجلس در مورد نظر اعضای کمیسیون در زمینه وظایف وزارت سمت و جهاد کشاورزی اظهار داشت: ما معتقدیم که وظیفه تنظیم بازار و واردات نهاده های دامی باید به جهاد کشاورزی بازگردد. اگر مسئولیتها، تخصصی و منسجم نباشد مشکلاتی مثل افزایش قیمت مرغ، تخم مرغ و سایر کالاها را خواهیم داشت. علت این است که واردات نهاده های دامی یا تنظیم بازار محصولات کشاورزی در اولویت های وزارت سمت نیست. با بازگشتن این وظیفه به وزارت جهاد این موضوعات در اولویت یک وزارتخانه قرار می گیرد.
محمود زاده در انتها اظهار داشت: نظر کمیسیون این است که کمیته های تخصصی کمیسیون کشاورزی باید به شکل جدی تر به مسائل مختلف ورود کنند و نظارت دقیق تری داشته باشند.
اختلافات بین وزارت سمت و وزارت جهاد کشاورزی باید حل و فصل شود. وظیفه واردات نهاده های کشاورزی هم باید به وزارت جهاد بازگردد.1399/04/31
13:57:03
5.0 / 5
2509
تگهای خبر: تخصص , مجلس , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل