سخنگوی نیروهای مسلح:

ولایت پذیری سردار سلیمانی به زبان هنر بیان شود

ولایت پذیری سردار سلیمانی به زبان هنر بیان شود

به گزارش سیاسی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با اعلان اینکه ولی فقیه نقطه اتصال و پیوند مستحکم بین امت و شریعت است اظهار داشت: ولایت پذیری بالاترین و بارزترین خاصیت شهید سلیمانی بود که باید به زبان هنر به نسل ها و دنیا بیان شود.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی روز سه شنبه در آیین اختتامیه سومین دوره جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی اضافه کرد: یکی از با اهمیت ترین و ارزشمندترین خاصیت سردار شهید سلیمانی التزام عملی به ولایت فقیه بود و آنچه را ولی فقیه و نایب امام زمان(عج)، از او می خواستند با تمام توان و ظرفیت عملی می کرد.
سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: سردار سلیمانی در مقابل ولی فقیه به هیچ عنوان از خود نظر مستقل نداشت و زمانی که فرمان را دریافت می کرد عینا آنرا انجام می داد؛ کاش همه مسئولان در کشور اینطور بودند تا در این شرایط، مشکلات اقتصادی و برخی ناهنجاری های فرهنگی، اجتماعی، اخلاقی و تفرقه ها را نداشتیم.
وی اشاره کرد: هر ملتی که با ولی فقیه پیوند پیدا کند، پیروز است و هر ملتی که از ولی فقیه فاصله بگیرد مجبور به تحمل شکست ذلت و اسارت است.
سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: شهید سلیمانی فقط فرمانده نبود، بلکه مکتب انسان ساز داشت و در هر جا که محفلی بر پا می شد، با مدیریت شهید سلیمانی در آن محفل نورانیت خدا و اهل بیت(ع) وجود داشت.
سردار شکارچی با اشاره به اینکه حاج قاسم صاحب تزکیه نفس بود افزود: سردار سلیمانی مردم دوست، ولایتمدار، متواضع، متفکر، معلم و متعلم بود و ظاهر و باطن یک رنگ داشت و ریاکار نبود.
وی افزود: خروجی و کارکردهای شهید سلیمانی محصول برکت و فضل الهی و دست پرورده و تربیت شده مکتب اسلام ناب محمدی بود و امروز دنیا از شهادت شهید سلیمانی بیشتر ضرر کرده است تا وقتی که فرماندهی جبهه و محور مقاومت را به عهده داشت.
سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح ضمن اشاره به این که استکبار جهانی و جنایت پیشه آمریکا شهید سلیمانی را به شهادت رساند اشاره کرد: آمریکا بزرگترین تروریست و ترویست پرور جهان، بزرگترین پایمال کننده حقوق بشر، بزرگترین غارت کننده اموال محرومان، مستضعفان و منابع ملت های جهان، مغرورترین، متکبرترین و پوشالی ترین حکومت جهان است.
سردار شکارچی اضافه کرد: این برگ زرینی برای کسی است که از روزهای اول حضور در دفاع مقدس دستش به آسمان، طلب شهادت می کرد و منتظر شهادت بود.
وی اظهار داشت: یکی از دلیلهای بسیار مهمی که در دومین سالگر سپهبد شهید سلیمانی قسمتی از مکتب شهید به عالم مخابره شد، ناشی از همین پلیدی و خباثت رژیم آمریکا و ناشی از اخلاص و تواضع، فروتنی، مردم داری و ایمان شهید سلیمانی بود که شهادت قسمتی از پاداش زحمات این سردار بزرگ محسوب می شد.
سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: لشکر اشاعه مکتب شهید سلیمانی هنرمندان هستند که با زبان هنر در عمق جان ها این مکتب نفوذ خواهدنمود و ملت ها را تحت تأثیر خواهد داد.
وی افزود: داعش و داعشیان برای براندازی اصل دین و مقابله با مستضعفان و محرومان عالم و برجسته سازی نظام سلطه در دنیا تشکیل شد و سردار شهید سلیمانی مقابل چنین جبهه ای قرار گرفت؛ یک امت را در مقابل چنین جبهه ای سازماندهی کرد و همانگونه که وعده داده بود این گروهک از بین رفت.
سردار شکارچی ضمن اشاره به این که هنر از نظر اسلام سه بخش است بیان کرد: از دیدگاه اسلام هنر ارزشی آنست که انسان را به آخرت نورانی هدایت کند و بستر ساز دست یابی به آخرت نورانی باشد.
وی با اشاره به اینکه هنر بی ارزش بی هدف و بی مقصد است اظهار داشت: هنر ضد ارزش هنری است که مبانی، اصول و ارزش های دینی را هدف گیری و تضعیف می کند و حماسه های انسان ساز را کمرنگ و حماسه سازان را تحقیر می کند.
سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح ضمن اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر سردار آسمانی اشاره کرد: کار و رویداد مهمی که شما انجام داده اید، هنر ارزشی بود و پای هنرمند ارزشی را باید بوسید.
به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا سومین دوره جشنواره تئاتر آسمانی با حضور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار کرمان و تعدادی از مسئولان و هنرمندان در تالار دانشگاه فرهنگیان کرمان انجام شد و با اهدای لوح تندیس جشنواره به آثار برتر به کار خود خاتمه داد.
سومین جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، بنیاد فرهنگی روایت فتح و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ۱۸ تا ۲۱ دی ماه ۱۴۰۰ به دبیری سیدوحید فخرموسوی در کرمان انجام شد.


منبع:

1400/10/21
23:23:39
5.0 / 5
877
تگهای خبر: آمریكا , ایران , سازمان , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل