رییس سازمان بسیج:

برای پیشگیری از تحریف دفاع مقدس روایت های صریح و صادقانه عرضه شود

برای پیشگیری از تحریف دفاع مقدس روایت های صریح و صادقانه عرضه شود

سیاسی: رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: باید برای پیشگیری از تحریف دفاع مقدس و مکتب حاج قاسم روایت های صریح، درست و صادقانه عرضه شود تا دشمنان حقیقت را به شکل دیگری جهت ندهند.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سردار غلامرضا سلیمانی روز دوشنبه در چهارمین همایش سراسری راویان انقلاب و دفاع مقدس با عنوان «راویان مقاومت و مکتب سلیمانی»، که در سالن شهید فهمیده این سازمان برگزار شد؛ ضمن اشاره به شیوع کرونا و بهبود شرایط کشور در کاهش مبتلا شدن و فوت افراد اظهار داشت: امیدواریم با کمک مردم و مسئولین شاهد پیک های بعدی کرونا نباشیم تا شاهد اجرای برنامه های تبیینی انقلاب و دفاع مقدس باشیم.
رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه روایت دفاع مقدس و جبهه های مقاومت حائز اهمیت می باشد، اضافه کرد: در گذشته به علل گوناگونی که نمی گردد از آن گذشت، ملت ما خسارت های جبران ناپذیری متحمل شد.
سلیمانی اضافه کرد: ۳۹ سال پیش از دفاع مقدس و در شهریور ۱۳۲۰ کشور ما از شمال و جنوب اشغال شد. روس ها از شمال و انگلیس ها از جنوب زمینهای ما را اشغال کردند. حافظه تاریخی ما این مورد را فراموش نمی کند.
وی افزود: رضاخان زمانی که سردار سپاه بود قیام های آزادیخوانه را سرکوب کرد. در دوره دیگری انگلیس ها آمدند و برای کشور ما شاه تعیین کردند و این برای نخستین بار بود که چنین اتفاقی رخ داد.
رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه نمی گردد از دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به آسانی گذشت، اظهار داشت: دوران دفاع مقدس باید بگونه ای روایت شود که لبریز از حماسه ها، آموزه ها، خداباوری ها و تضمین کننده مسیر ما در مقابل دشمنان باشد.
سلیمانی با تکیه بر اینکه مکتب مقاومت در جهان خلق شد، ریشه دواند و به یک شجره تبدیل شد که ائتلاف دشمن های جهانی را شکست داد، اضافه کرد: فتح واقعی در یمن نزدیک است. در سوریه، عراق، لبنان و فلسطین هم شاهد مقاومت هستیم. بر این اساس باید اظهار داشت که امروز مکتب دفاعی جدید، متعالی و انسان سازی با الگوگیری از دفاع مقدس در منطقه به وجود آمده است که درون آن قاسم سلیمانی ساخته شد.
وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی و آمریکا ایجاد کننده داعش بودند، تصریح کرد: قاسم سلیمانی در مقابل این جریان ایستاد و شهید شد بنابراین بود که رهبر معظم انقلاب فرمودند که حاج قاسم یک فرد نیست بلکه یک مکتب است ازاین رو شما امروز راوی این مکتب خواهید بود تا دشمنان به واسطه فضای مجازی با غرض ورزی ها آنرا تحریف نکنند.
رییس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: امروز شما باید در کنار روایت دوران دفاع مقدس به روایت مکتب شهید سلیمانی هم توجه کنید تا دشمنان واقعی بشریت و تروریست ها حقیقت را به شکل دیگری جهت ندهند.
سلیمانی افزود: مبارزه ما برای نجات جوامع بشری است و این جریان مقدس همانگونه که پیروزی های آن ادامه خواهد داشت و راویان آنرا روایتگری خواهند کرد، باید سایر موضوعات را با روایت های صریح و صادقانه و ناب در کانون توجه خود قرار دهند و با استفاده از فضای مجازی و رسانه ها در اینباره کار شود.
وی تصریح کرد: دفاع مقدس با هنر امامت و ولایت، عاشورا را در آن دوران بازسازی کرد. هر کدام از وقایع دفاع مقدس حدیث مفصلی دارد که باید بشکلی دقیق و مستند بازگو شود؛ چون که تضمین کننده آینده کشور و ملت در مقابل دشمنان خواهد بود.
رییس سازمان بسیج مستضعفین ضمن اشاره به این که مبارزه ملت ایران یک مبارزه مقدس است، خاطرنشان کرد: این جریان مقدس همان گونه که پیروزی هایش مستمراً ادامه دارد، با روایت های درست و صادقانه شما از مکتب انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهید سلیمانی ادامه خواهد یافت. باید از تکنولوژی های به روز و فضای مجازی در این حوزه بهره مند بشویم و سازمان بسیج در این حوزه از شما پشتیبانی می کند و به اندازه ای که نیاز باشد سرمایه گذاری خواهد نمود.

1400/10/20
23:41:06
5.0 / 5
982
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل