نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس عنوان كرد:

تشریح مسائل طرح شده در جلسه نمایندگان فارس و اصفهان

تشریح مسائل طرح شده در جلسه نمایندگان فارس و اصفهان

فارس نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست مشترک با مدیران و نمایندگان استان اصفهان اظهار داشت: در این جلسه درباب موضوع انتقال آب از خلیج فارس به استانهای فارس و اصفهان و راهبردهای مشترک بحث و تبادل نظر شد.


ابراهیم عزیزی جمعه ۱۷ دی در این رابطه به خبرنگاران اظهار داشت: باتوجه به پروژه های خط انتقال آب از خلیج فارس، نشست مشترکی با مدیران استان اصفهان در این شهر انجام شد که طی آن برای همکاری مشترک برای ایجاد این خط درخلال فارس و اصفهان، تصمیماتی گرفته شد.
او با اعلان اینکه فارس و استانهای همجوار می توانند پروژه های مشترک را به کمک یکدیگر به سرانجام برسانند، اضافه کرد: در این نشست مزایای خط انتقال آب از دریا به فارس و از فارس به اصفهان از مسیر کریدور آزادراه شیراز اصفهان مطرح و قرار شد ظرف مدت یک ماه آتی مدیران و مسئولان شرکت های انتقال آب و مدیران استانی جلساتی را برای پیگیری این مزایا برگزار کنند.
نماینده مردم شیراز و زرقان مجلس شورای اسلامی افزود: اگر بتوانیم ظرفیت های فارس و اصفهان را بصورت مشترک پای کار بیاوریم، در هزینه های خط انتقال آب صرفه جویی بسیار بالایی خواهد شد ضمن این که پروژه نیز زودتر به سرانجام می رسد.
عزیزی تعمیم جلسات مشترک با استانهای همجوار را مهم قلمداد کرد و اظهار داشت: فارس با کرمان در پروژه راه آهن شیراز گل گهر، با بوشهر در پروژه آزادراه شیراز بوشهر و بزرگراه شیراز فیروزآباد، جم، عسلویه و بوشهر، با یزد در راه آهن شیراز اقلید یزد و خراسان، با هرمزگان در پروژه راه آهن شیراز بندرعباس و... فرصت های مشترک بسیاری دارد که اگر نگاهمان را جامع تر و کلان تر بگیریم، می توان این پروژه ها را با همکاری مشترک به سرانجام رساند.
او با اشاره به ظرفیت فراکسیون جنوب کشور مجلس نیز اظهار داشت: هفته گذشته جلسه ای را با رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاونان داشتیم که توافقات بسیار خوبی حاصل و قرار شد پروژه های جنوب کشور در اولویت قرار گیرد.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی خواهان توجه مدیران استان به مسایل بزرگ و زیرساختی شد و اشاره کرد: انتظار می رود مدیران استان با پرهیز از روزمره گی، به کارهای بزرگ روی آورده تا عظمت استان فارس را حفظ کنند.
عزیزی اشاره کرد: امید است نشست اصفهان در سایر استانها نیز اجرا شود و بتوان از ظرفیت های آنها نیز بهره برد تا با این سلسله اقدام های مشترک و هم افزایی ها، فصل نوینی در پیشرفت و شکوفایی استان فارس و جنوب کشور رقم بخورد.1400/10/17
14:30:59
5.0 / 5
805
تگهای خبر: سازمان , شورا , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل