فرمانده كل سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران:

هیچ کافری دیگر نمی تواند به بلاد مسلمانان حمله کند و جان سالم به در ببرد

هیچ کافری دیگر نمی تواند به بلاد مسلمانان حمله کند و جان سالم به در ببرد

به گزارش سیاسی کرمان فرمانده کل سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: هیچ کافری امروز نمی تواند به بلاد مسلمانان حمله کند و جان سالم به در ببرد برای اینکه سردار سلیمانی ارتش های بزرگی تشکیل داده است.


سردار حسین سلامی، در اجلاسیه دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و همرزمانشان که در مصلی امام علی (ع) کرمان انجام شد بیان کرد: دو سال قبل در چنین روزی در کرمان باران بارید اما نه از آسمان بلکه از چشمان محزون مردمانی که سر از پا نمی شناختند و از خود بیخود شده بودند.
وی اضافه کرد: حاج قاسم حاصل عمر مقام معظم رهبری است؛ عظمت او فراتر از ذهن ماست. او حالا شهید است و شهید به دنیا آمده بود.
سلامی افزود: هر انسانی تجسم هویتی است که تا ابد با آن شناخته می شود؛ شهدا همیشه شهیدند حتی وقتی در این دنیا حیات ظاهری دارند.
وی تصریح کرد: نخستین بار که او را دیدم در رخسار او عزم و جدی بودن می درخشید؛ درحال جمع آوری نیروها برای اعزام به منطقه بو. هیچ کس تصور نمی کرد آن جوان خوش قامت روزی فرمانده یک میدان نبرد جهانی مقابل تمام شیاطین عالم شود.
وی اضافه کرد: فرمانده ای که که از شمال آفریقا تا شرق مدیترانه جبهه اسلام را به هم پیوند و آرایش مسلمانان را در مقابل کفار ترتیب دهد و مسلمانان را از بردگی نجات دهد.
سلامی افزود: او به میدان جهاد رفت و در طول این چهل سال شخصیتش تکامل یافت و معرفت او استواری پیدا کرد؛ در هر عملیات افق های دیدش وسیع تر می شد و میدان نفوذش بر قلب ها گسترش می یافت.
وی عنوان کرد: او حاکم بر قلب ها بود. در امرها قوی عمل می کرد و لشکرش که ثارالله یعنی خون خدا نام داشت همه جا جاری بود و در سخت ترین نقاط نبرد حاضر بود.
سلامی اظهار نمود: او نقطه امید و اتکا، مظهر اعتماد به نفس، اسطوره صبر و در عین حال اهل فضیلت با اوج خضوع بود. در هر عملیات کمال او کامل تر می شد تا در آخر جنگ به قرص ماه کامل تبدیل شد.
وی در ادامه اظهار داشت: طراح، مدبر، متفکر و اندیشمند بود. همه جهات شخصیت او را نمی توان توصیف کرد برای اینکه در همه جهات بلور شخصیت او کامل بود.
سلامی با اشاره به این که او یک شخصیت معیار بود اظهار داشت: می توان اندازه لبخندها و میزان خشم را با اون اندازه گرفت؛ اندازه عمل را می توان با او سنجید، می توان انفاق، ایثار، صبر و توکل را با او سنجید.
وی توضیح داد: او هیچ گاه از میدان جنگ برای آزادی، کرامت، شرف، حیثیت، اعتبار، امنیت، آرامش و آسایش کوتاه نیامد، نقشه او برای کرامت اسلام کامل بود. نگاه شهید سلیمانی به انسان الهی بود و یک زخم کوچک بر جسم انسان برای او مهم بود.
سلامی با اعلان اینکه سردار سلیمانی احیاگر واقعی انسان بود اظهار داشت: قومیت و مذهب نگاه او را به انسان محدود نمی کرد؛ همه را دوست داشت جز دشمنان اسلام، ایران و وطن، بنا بر این است که همه او را دوست دارند و او را از خود می دانند.
وی تشریح کرد: خیلی عجیب است که یک شخصیت در میدان جنگ محبوب قلوب عالم شود؛ او محصول مناجات ها و دعاهای شب ولی امر مسلمین است؛ در آن مکتب تعلیم یافته و روح جهاد، استقامت و حیات طیبه محصول ایمان و عملی صاحلی است که از امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری آموخته بود.
وی با اشاره به این که او امر به معروف را هیچ گاه فراموش نمی کرد اظهار داشت: می توان به زیبایی قاسم را با قرآن توصیف کرد؛ تمام واژه های آیه آخر سوره فتح در وجود او می درخشد.
وی افزود: وی در مقابل مؤمنان بال تواضع می گشود؛ فضائل اخلاقی او تمامی نداشت؛ در سلام کردن پیشی می گرفت و اگر به او سلام می کردی به بهترین نحو پاشخ می داد.
سلامی در ادامه اظهار داشت: همه در چشم او به غیر از دشمنان بزرگ بودند. او از آیه انتهایی سوره حمد آموخته بود همه قدرت های به ظاهر بزرگ عالم قدرت آفرینش یک پشه را ندارند.
وی با تاکید بر این که الله اکبر در وجود او مصداق داشت اظهار داشت: این داغ سرد نمی گردد، این یک جریان است و قاسم جاری و تکثیر شده است.
سلامی اشاره کرد: هیچ کافری امروز نمی تواند به بلاد مسلمانان حمله کند و جان سالم به در ببرد برای اینکه او ارتش های بزرگی تشکیل داده است. به فلسطین محاصره شده حیات و سلاح می دهد و در لبنان به کمک مردم شریف آن دیار می شتابد و تاریخ می نگارد.
وی افزود: او اعتماد مسلمانان به خدا را برمی گرداند. در عراق عزیز، جایی که قلب های ما آن جاست در کنار برادران عراقی مان ایستاد و از اعتبار و حیثیت و ناموس مسلمانان دفاع کرد.
وی تاکید کرد: عزت وی در یک کلام است: «طاعت از ولی امر مسلمین».
منبع:

1400/10/16
11:56:15
5.0 / 5
1057
تگهای خبر: ارتش , ایران , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل