رشیدی:

حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده باید حداقل 20 درصد افزایش یابد

حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده باید حداقل 20 درصد افزایش یابد

سیاسی: یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که میزان افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده باید حداقل 20 درصد باشد.


محمد رشیدی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به میانگین ۱۰ درصدی افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در لایحه بودجه ۱۴۰۱، اظهار نمود: افزایش حقوق یک نکته ای که دارد این است که خودش تورم زاست ولی چون ما هم اکنون در جامعه تورم داریم و مردم هم نیاز معیشتی و اقتصادی دارند که هر روز هم بیشتر می شود ۱۰ درصد افزایش حقوق واقعاً سهم عادلانه ای برای افزایش حقوق کارمندان نیست.
وی اضافه کرد: بنظر می رسد که با شرایط موجود باید حداقل ۲۰ درصد به حقوق کارمندان و بازنشستگان اضافه نماییم که باتوجه به تورم خیلی جا نمانند. هرچند دولت این مساله را دنبال می کند که امسال با سیاست هایی که در بودجه گذاشته بتواند تورم را کنترل کند و از رشد نقدینگی پیشگیری کند ولی به هر صورت کارمندان ما درآمد دیگری ندارند و وقت آنها در ادارات صرف می شود و همین افزایش سالانه و درصدی که اضافه می شود دلگرمی آنها برای مسائل معیشتی و اقتصادی و نیازهایشان است.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با اعلان اینکه مجلس باید موضوع افزایش حقوق ها در بودجه سال آینده را به صورتی اصلاح کند، تصریح کرد: دولت در بودجه شیوه پلکانی را برای افزایش حقوق ها در نظر گرفته است تا حقوق های به اصطلاح نجومی متوقف شود؛ کاری که پارینه هم شروع شده چونکه این حقوق های نجومی فاصله طبقاتی را هر روز بیشتر می کند.
رشیدی در آخر افزود: افزایش حقوق ۱۰ درصدی در بودجه سال آینده اساسا کافی نیست و باید حداقل ۲۰ درصد را برای افزایش حقوق ها در نظر گرفت. به نظر من نمایندگان مجلس به سبب این که مدافع حقوق ملت هستند حتما روی این مساله حساس هستند و کمک می کنند که حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده بیش از این افزایش پیدا کند.
منبع:

1400/09/29
10:29:27
5.0 / 5
1048
تگهای خبر: جامعه , دولت , شورا , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل