امیر دریادار سیاری:

هیچ دشمنی جرأت نگاه به سرزمین ایران را به خود نخواهد داد

هیچ دشمنی جرأت نگاه به سرزمین ایران را به خود نخواهد داد

به گزارش سیاسی معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: آمادگی نیروهای مسلح توان بازدارندگی کشور را ارتقاء می دهد و هیچ دشمنی جرأت نگاه به این سرزمین را به خود نخواهد داد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، امیر دریادار حبیب الله سیاری بامداد امروز در مراسم رونمایی و الحاق تجهیزات دفاعی بازسازی شده در نیروی دریایی ارتش اظهار نمود: همت صنایع دفاعی در عمردهی انقلابی به تجهیزات سبب اجرایی شدن تدابیر فرماندهی معظم کل قوا شده است و امروز الحمدالله مأموریت ها به خوبی با این تجهیزات در حال انجام می باشد.
وی تصریح کرد: این تجهیزات در زمان دفاع مقدس با قدرت پای کار بودند و همین هواپیمای F۲۷ در دوران دفاع مقدس در طول سواحل جنوبی جمهوری اسلامی ایران از پسابندر تا بندر امام به صورت مستمر بعنوان یکی از وسایل گشت و شناسایی فعالیت می کردند و حقیقتا بار مسؤولیت خودشان را به خوبی پیش بردند.
معاون هماهنگ کننده ارتش به نقش گشت دریایی توسط این هواپیماها و فالکون های نیروی دریایی در دوران دفاع مقدس اشاره و تصریح کرد: تلاش گسترده ای هم در بخش ترابری و جابجایی کارکنان توسط این هواپیماها در جریان بود و امروز تعمیرات و استفاده باردیگر از آنها نشانه زحمتی است که امروز سرافرازانه باعث افتخار همه عزیزان است.
دریادار سیاری به انتقال بالگردهای SH از بوشهر به هرمزگان در سال ۶۵ اشاره نمود و اظهار داشت: این بالگردها در دوران دفاع مقدس علاوه بر مأموریت خود در دریا، در پشتیبانی از جزایر نقش گسترده ای داشتند و در زمان طرح نازعات از سال ۷۰ هم نقش آنها خاص و متمایز بود و محور پشتیبانی از جزایر بودند.
وی ضمن اشاره به بازسازی هواناوهای BH۷ و تجهیز توان موشکی برای آن و انجام اقدام عملی پرتاب موشک، خاطرنشان کرد: دشمن بعثی وقتی وارد شلمچه شد به دنبال این بود که یک روزه خرمشهر را تصرف و آبادان را سه روزه محاصره کند، اما وقتی با مقاومت خرمشهر مواجه گردید، در ۴ آبان ۵۹ پشت پل اول خرمشهر متوقف شد؛ اما جرات عبور از پل را برای ورود به آبادان نداشت ولی آنها از ترس پل اول را منهدم کردند که ما نتوانیم آن سو برویم و سپس با دور زدن خرمشهر با پل زدن روی بهمن شیر وارد کوی ذوالفقاری آبادان شدند که در روز ۹ آبان ماه تکاوران نیروی دریایی به اتفاق گردان سرهنگ کهتری و بچه های سپاه آبادان یک حماسه دیگری در کوی ذوالفقاری انجام دادند.
معاون هماهنگ کنننده ارتش اظهار داشت: آبادان در محاصره بود و تنها یک راه برای پشتیبانی از دریا وجود داشت و از بندر امام و از طریق دریا و از راه رودخانه بهمن شیر همت بزرگ هوادریا را شاهد بودیم که با صدها اقدام و حرکت و پرواز به آبادان منتقل شد تا محاصره آبادان کامل نشود و امام راحل دستوری دادند و در ۵ مهر ۱۳۶۰ حصر آبادان شکسته شد و یاد همه شهدا و رزمندگان آن دوران را گرامی می داریم.
وی به نقش هوادریا در عملیات جزایر مجنون اشاره و اظهار داشت: این هواناوها در هورالعظیم و هورالهویزه و جزایر مجنون بعنوان یکی از ابزارهای مهم نقش آفرینی کردند و به سادگی روی نیزارها پرواز می کردند و آن زمان برای بردن این هواناوها از بوشهر به خوزستان خیلی تلاش شد و حمل و نقل آن خیلی سخت بود، اما در میدان نبرد کار بسیار بزرگی کردند و نقش موثری در دفاع مقدس داشتند.
دریادار سیاری اظهار داشت: دادن عمر انقلابی به تجهیزات یک الزاماتی دارد و نخستین چیز همت بلند است که پای کار آمد. داشتن علم تجهیزات هم از دیگر الزامات در کنار دانش و مهارت است که با خستگی ناپذیری و ولایت مداری و عشق به کار به ثمر نشسته است و ما امروز شاهد این الحاقات با افتخار هستیم.
وی به وسعت و دامنه مأموریت های نیروی دریایی ارتش اشاره و اظهار داشت: حالا از خلیج فارس و دریای عمان گرفته تا اقیانوس هند و تا عمق مدار ۱۰ درجه که از همین جا دو هزار کیلومتر فاصله دارد تا دریای سرخ و کانال سوئز درحال انجام مأموریت هستیم و وقتی رهبر فرمودند که از این جزایر بیرون بیایید و بروید در دریاهای آزاد و آن وقت می شوید نیروی دریایی و نیروی دریایی راهبردی.
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ضمن اشاره به اقدام ناوگروه نیروی دریایی در رسیدن به اقیانوس اطلس شمالی و جنوبی و خلیج فنلاند و سنت پترزبورگ و پیمودن ۵۰ هزار کیلومتر بدون پهلوگیری در این مأموریت، خاطرنشان کرد: این موفقیت ها محصول خودباوری، اندیشه ولایی و اتکای به توان داخلی است.
سیاری تاکید کرد: آمادگی نیروهای مسلح توان بازدارندگی کشور را ارتقاء می دهد و هیچ دشمنی جرأت نگاه به این سرزمین را به خود نخواهد داد.
منبع:

1400/09/28
12:13:18
5.0 / 5
1085
تگهای خبر: ارتش , ایران , كشور , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل